Real Madrid kthehet në Bernabeun “e ri” dhe bën një ftesë speciale

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Real Madrid është gati të kthehet në Santiago Bernabeu me publikun pas
punimeve për përmirësimin e impiantit.

Los Blancos do të përqafojnë përsëri tifozët në sfidën e së dielës kundër Celta-s.
Mes tyre, do të jenë edhe punëtorët dhe të gjithë ata që kanë marrë pjesë në
modernizimin e stadiumit.

Siç ka shpjeguar Marca, Florentino Perez ka dashur t’i falënderojë personalisht
njerëzit që kanë bërë të mundur kthimin e tifozëve në stadium duke i ftuar në
ndeshjen e së dielës kundër Celta-s.

Një nga punëtorët ka thënë se gjesti i numrit një të Los Blancos është vlerësuar
shumë dhe se rivalët e Atletico-s nuk e kanë bërë një gjë të tillë:

“Janë detaje, na kanë ftuar të shikojmë ndeshjen dhe do të shkojmë. Na kanë ftuar,
ndërsa Cerezo nuk e ka bërë kur kemi punuar te Ëanda Metropolitani. E përsëris,
Real Madrid.


Të fundit

Real Madrid kthehet në Bernabeun “e ri” dhe bën një ftesë speciale

Real Madrid është gati të kthehet në Santiago Bernabeu me publikun pas punimeve për përmirësimin e impiantit. Los Blancos do të...

“US Open”/18-vjeçarja, tenistja e parë britanike që fiton titullin pas 44 vitesh

Emma Raducanu është bërë gruaja e parë britanike që pas 44 vjetësh fiton Grand Slam për femra. 18-vjeçarja përfundoi garën e saj të vështirë në New...

Për herë të parë pa Berishën, Basha homazhe tek memoriali i Azem Hajdarit: Model frymëzimi

Për herë të parë pa Sali Berishën, Basha homazhe tek memoriali i Azem Hajdarit me vetëm 6 veta: Model frymëzimi për të mos iu...

‘Heroi i Demokracisë’ që u vra vetëm pak metra larg Selisë së PD/ Sot 23 vite nga ndarja nga jeta e Azem Hajdarit

Sot shënohen plot 23-vite nga vrasja më e bujshme në historinë politike të Shqipërisë, në të paktën këto 30 vite. 23 vite më parë, më...

U zhvati 8 milionë lekë familjarëve të pacientëve me Covid/ Prokuroria e Tiranës çon për gjykim ish-sanitaren Tire Alldervishi

Prokuroria e Tiranës ka çuar për gjykim dosjen për Tire Alldervishin, ish-sanitaren e Spitalit “Shefqet Ndroqi”. “News  24” raporton se për gjykim do të dërgohen...

Lajme të tjera

Web TV