Agro Iliria Group eksporton për herë të parë rreth 1500 ton shegë drejt Anglisë dhe Çekisë (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Agro Iliria Group është tashmë një nga komplekset më të mëdha dhe të suksesshme në Shqipëri me vendndodhje pranë Lagunës së Karavastasë në Divjakë.

Në këtë kompleks janë mbjellë 100 ha me shegë dhe sot ka nisur vjelja e tyre. Për herë të parë vendi ynë do të eksportojë rreth 1500 ton shegë drejt Çekisë dhe Anglisë. Këtë eksport do ta bëjë Agro Iliria Group duke shkruar kështu historinë e suksesit në eksportin e shegëve.

Agro Iliria Group njihet prej vitesh në vendin tonë si një kompleks i kultivimit dhe tregtimit të shegëve të freskëta.


Të fundit

Agro Iliria Group eksporton për herë të parë rreth 1500 ton shegë drejt Anglisë dhe Çekisë (Video)

Agro Iliria Group është tashmë një nga komplekset më të mëdha dhe të suksesshme në Shqipëri me vendndodhje pranë...

Bombardimi nazist, shënjestra: Familja mbretërore angleze

Në 13 Shtator 1940 u bombardua Pallati Buckingham ndërsa Mbreti George VI dhe Mbretëresha Elizabeth ishin në rezidencë. Gjatë Luftës së Dytë Botërore, Pallati...

Raporti/ Regjistrohet shifra rekorde e ambientalistëve të vrarë brenda një viti

Një numër rekord i aktivistëve që, kanë punuar për mbrojtje të ambientit, janë vrarë vitin e kaluar, sipas një raporti të përpiluar nga grupi...

Vrasja e 23-vjeçares në Fier nga ish-burri, nëna e saj rrëfen si ndodhi ngjarja

Mamaja e 23-vjeçares, Sabrina Bengaj rrëfen detaje si ndodhi vrasja e vajzës së saj. "Dhe çdo natë kur ishte turn i dytë unë dilja sepse...

Kërkoi lirinë me pretendimin se është i sëmurë, Gjykata rrëzon kërkesën e Fatos Tushes

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën për liri të ish-kreut të Bashkisë së Lushnjës Fatos Tushe. Ky i fundit me argumentin se nuk është mirë...

Lajme të tjera

Web TV