Fizioterapisti i Kombëtares humbi jetën nga COVID-19, Rama: La pas një kujtim të pashlyeshëm për të gjithë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeminsitri Edi Rama ka reaguar pas ndarja nga jeta e Ylli Mihalit për shkak të COVID. Rama shkruan se fizioterapisti i shërbeu me përkushtim për 30 vite familjes kuqezi, ndërsa shpreh ngushëllimet për familjarët dhe miqtë.

“Ylli Mihali, mjeku fizioterapist i kuqezinjve, njeriu kyç që për vite të tëra u kujdes për fizikun e djemve të Kombëtares, nuk ia doli betejës së tij më të rëndësishme, asaj për jetën kundër Armikut të Padukshëm Covid-19.

Bashkohem me dhimbjen e miqve të Yllit dhe të krejt komunitetit sportiv, në këtë ditë kaq të zymtë për familjen e tij, e për kuqezinjtë që ishin familja e dytë e këtij njeriu të mirë e profesionist, që prej 30 vjetësh shërbeu me përkushtim, duke lënë pas një kujtim të pashlyeshëm për të gjithë ata që e njohën”, shkruan Rama.


Të fundit

Fizioterapisti i Kombëtares humbi jetën nga COVID-19, Rama: La pas një kujtim të pashlyeshëm për të gjithë

Kryeminsitri Edi Rama ka reaguar pas ndarja nga jeta e Ylli Mihalit për shkak të COVID. Rama shkruan se...

Policia vijon kontrollet/ Në pranga 33 shoferë, gjobiten më shumë se 4 mijë të tjerë

Policia Rrugore vijon kontrollet me radarë, dronë, mjete të paloguara, kamera, aparate fotografike e alkooltestues, në të gjitha rrugët e vendit, me qëllim parandalimin...

Bashkëpunëtor në grabitjen me armë të një dyqani në Shkodër, arrestohet pas 5 muajsh 19-vjeçari

Arrestohet nga policia e Shkodrës një 19-vjeçar i shpallur në kërkim si bashkëpunëtor në vjedhjen me armë të një shume parash në një dyqan...

Media britanike/ Vajzat shqiptare po bëjnë namin me pasanikët e moshuar

Media e njohur britanike “The Telegraph” i ka kushtuar një hapësirë të madhe një fenomeni të çuditshëm që po ndodh aktualisht në ishull, i...

I hiqet licenca kompanisë që menaxhon linjën e Unazës, Veliaj: Abuzuan gjatë gjithë kohës

Bashkia e Tiranës i ka hequr licencën kompanisë që menaxhon linjën e Unazës. Lajmin e ka bërë të ditur vetë kryetari i Bashkisë, Erion...

Lajme të tjera

Web TV