Ngjarja që la ndeshjen ‘në hije’ / Tifozët i shpëtojnë jetën maces, stadiumi shpërthen në brohorima (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në stadiumin “Hard Rock” në Miami Gardens, Florida, gjatë ndeshjes midis ‘Uraganëve’ të Miamit dhe ‘Alpinistëve’ të Shtetit Appalachian, një ngjarje në tribuna u bë edhe më emocionuese dhe rrëmbeu vëmendjen e spektatorëve.

Një mace, e cila ishte varur nga ura e një sektori të lartë të stadiumit, u shpëtua falë ndërhyrjes së shpejtë të disa tifozëve që ishin në sektorin më poshtë dhe të cilët vendosën të përdorin një flamur me yje dhe vija si peshqir për të shpëtuar macen, që ra nga kati i sipërm.

Ngjarja bëri menjëherë xhiron e internetit, pasi video të shumta u shpërndanë në internet. Të gjitha videot tregojnë të njëjtën gjë: një stadium plot tifozë, të cilët në vend që të kenë vëmendjen në fushë, nuk mund t’i heqin sytë nga macja e varur dhe duartrokitje kumbuan në gjithë stadiumin pasi shpëtimi i maces përfundoi me sukses.


Të fundit

Ngjarja që la ndeshjen ‘në hije’ / Tifozët i shpëtojnë jetën maces, stadiumi shpërthen në brohorima (Video)

Në stadiumin “Hard Rock” në Miami Gardens, Florida, gjatë ndeshjes midis ‘Uraganëve’ të Miamit dhe ‘Alpinistëve’ të Shtetit Appalachian,...

“Kjo çështje nuk do të zhduket”, Vuçiç dhe Merkel për Kosovën: Nuk ka BE pa zgjidhje

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, është takuar ditën e sotme me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në kuadër të një turi takimesh në Ballkan. Në fjalën...

“Ja si ja mora Georginas Ronaldon nga krevati!”/ Modelja zbulon tradhtinë e CR7: Ishte ora 1 e natës dhe…

“Unë kurrë nuk kam menduar se ai do të më përgjigjej”. Kështu nis historia e Natacha Rodriguez! Por, cila eshte kjo? Vajza ka rrefyer për...

E rëndë/ Bie avioni me pasagjerë izraelit në Greqi, dyshohet për viktima

Një avion privat ka rënë në afërsi të ishullit grek Samos. Mësohet se avioni kishte pasagjerë izraelitë, pasi ishte një fluturim nga Izraeli. Piloti kishte...

“Nëse një ditë do isha në vështirësi, do të vij në Shqipëri”, Yuri Kim: Bota të nxjerrë mësime nga ky vend i vogël

'Nëse një ditë do jem në vështirësi, do të vij në Shqipëri' tha ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim duke vlerësuar jo vetëm mikpritjen por...

Lajme të tjera

Web TV