Rusia alarmon NATO-n! Putin nxjerr në stërvitje mbi 200 mijë ushtarë, i tregon muskujt botës (Foto)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Presidenti Vladimir Putin vëzhgoi nga afër stërvitjen e madhe ushtarake që Rusia është duke mbajtur së bashku me Bjellorusinë.

Putin ishte në një poligon në Mulino në rajonin e Nizhny Novgorod dhe ndoqi manovrat ushtarake të ushtrisë ruse. Stërvitja ushtarake e quajtur “Zapad-2021” pritet të zgjasë deri të enjten e ardhshme. Sipas Daily Mail, kjo stërvitje masive ka alarmuar Ukrainën, por edhe NATO-n.

Në të po marrin pjesë rreth 200 mijë trupa ushtarake, të paktën 80 avionë, më shumë se 300 tanke dhe 15 anije.


Të fundit

“Të gjithë e dimë që Serbia duhet të njohë Kosovën” / Deklarata e Merkel që shtangu Beogradin

Angela Merkel nuk preferoi të veçojë se kush nga gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor është më afër dhe kush...

Rusia alarmon NATO-n! Putin nxjerr në stërvitje mbi 200 mijë ushtarë, i tregon muskujt botës (Foto)

Presidenti Vladimir Putin vëzhgoi nga afër stërvitjen e madhe ushtarake që Rusia është duke mbajtur së bashku me Bjellorusinë. Putin ishte në një poligon në...

Mijëra doza Pfizer ‘zbarkojnë’ në Rinas/ Rama: Kanë ardhur mbi 2 milionë vaksina deri tani

Kryeministri Edi Rama njofton se në vendin tonë sapo kanë mbërritur edhe 31 590 doza të tjera të vaksinës Pfizer. Me këtë sasi të mbërritur...

Terror në Luginën Panjshir/ BBC raporton: Talebanët ekzekutuan 20 civilë

Ndonëse talebanët shpallën qeverinë e re dhe kontrollin e plotë në Afganistan, tensionet në luginën Panjshir kanë vijuar të jenë prezente. Dy ditë më...

Zbulohet urdhri i ri i Lulzim Bashës për Sali Berishën

Pas përjashtimit të Sali Berishës nga grupi i PD, Lulzim Basha ka zgjedhur rrugën e përballjes frontale me ish-paraardhësin e tij në selinë blu. Basha...

Lajme të tjera

Web TV