Tansportonte emigrantë ilegalisht, në pranga 27-vjeçari në Lezhë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 27-vjeçar ka rënë në pranga pasi u kap në qytetin e Lezhës duke transportuar 7 emigrantë të paligjshëm. I riu është identifikuar me inicialet B.D dhe ishte banues në Kamëz.

Destinacioni përfundimtar i emigrantëve ishin vendet e BE-së, ndërsa i riu po i ndihmonte ata të kalonin në Kosovë. Policia në bazë të informacioneve të marra, ka konstatuar të riun në një makinë tip ‘Volswagen’ duke transportuar emigrantët dhe për pasojë është bërë edhe arrestimi i tij.

Ndaj 27-vjeçarit rëndon akuza për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”.


Të fundit

Tansportonte emigrantë ilegalisht, në pranga 27-vjeçari në Lezhë

Një 27-vjeçar ka rënë në pranga pasi u kap në qytetin e Lezhës duke transportuar 7 emigrantë të paligjshëm....

FBI-ja publikon një dokument lidhur me hetimet për sulmet e 11 shtatorit

Një dokument që sapo është deklasifikuar jep detaje të reja rreth punës së Byrosë Federale të Hetimeve (FBI) lidhur me hetimet për kontaktet e...

Babai i dha fund kujdestarisë 13-vjeçare/ Britney Spears fejohet me të dashurin

Britney Spears është fejuar me të dashurin e saj, Sam Asghari. Ylli i muzikës pop zbuloi lajmin nëpërmjet një postimi në Instagram të dielën,...

Braçe: Ju merreni me dy kufoma që bëjnë sikur vrasin njëri-tjetrin ndërkohë që karteli i importuesve të grurit do të rrisë çmimet me 30%

Karteli importuesve të grurit, prodhimit të miellit, shitjes, prodhuesve të bukës, ka njoftuar sot prodhuesit e brumërave se do të rrisë çmimet me 30%....

MTV Video Music Awards 2021/ Ja si u veshën yjet (Foto)

Grammy-t mund të jenë nata më e rëndësishme për ndarjen e çmimeve muzikore, por kur vjen puna te momentet e guximshme të modës, që...

Lajme të tjera

Web TV