Vrasja e 23-vjeçares në Fier nga ish-burri, nëna e saj rrëfen si ndodhi ngjarja

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mamaja e 23-vjeçares, Sabrina Bengaj rrëfen detaje si ndodhi vrasja e vajzës së saj.

“Dhe çdo natë kur ishte turn i dytë unë dilja sepse kisha frikë nga ai njeri i poshtër. Vajti ora 10:20, isha ulur te karrigia, nga frika që ka bërë terror në shtëpinë tonë, ishte hera e dytë që vinte në shtëpinë tonë me kallash, e prita vajzën, ishte me bukë në gojë, sa e pashë që do hapte derën e jashtme, se po prisja djalin, sa hapi derën thashë “mos ky do jetë Eltoni” me kallash. E mora me të mirë, para 10 muajsh ishe në burg, i thashë merre armën dhe kthehu, “ku është ajo më tha”, vajza më thotë “ca është”, doli me pjatë në dorë. Nusja i tha “mos e godit atë se është shtazënë”, aty po dilte vajza tjetër dhe ia bëra me dorë largohu, ajo i tha “hajde se s’ke punë me ata po me mua’ dhe sa kthehu kurrizin e goditi”, tha ajo.


Të fundit

Raporti/ Regjistrohet shifra rekorde e ambinetalistëve të vrarë brenda një viti

Një numër rekord i aktivistëve që, kanë punuar për mbrojtje të ambientit, janë vrarë vitin e kaluar, sipas një...

Vrasja e 23-vjeçares në Fier nga ish-burri, nëna e saj rrëfen si ndodhi ngjarja

Mamaja e 23-vjeçares, Sabrina Bengaj rrëfen detaje si ndodhi vrasja e vajzës së saj. "Dhe çdo natë kur ishte turn i dytë unë dilja sepse...

Kërkoi lirinë me pretendimin se është i sëmurë, Gjykata rrëzon kërkesën e Fatos Tushes

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën për liri të ish-kreut të Bashkisë së Lushnjës Fatos Tushe. Ky i fundit me argumentin se nuk është mirë...

Shqipëria merr presidencën e Komitetit Rajonal të OBSH-së për Europën

Shqipëria drejton për herë të parë Sesionin e 71-të të Komitetit Rajonal të OBSH-së për Europën, i cili po zhvillon punimet në Kopenhagen të...

Prej dy javësh në intubim, humb jetën nga Covid-19 fizioterapisti i Kombëtares kuqezi

Ylli Mihali, fizioterapisti i kombëtares shqiptare të futbollit ka ndërruar jetë si pasojë e COVID. Prej dy javësh i intubuar në spital, fizioterapisti i...

Lajme të tjera

Web TV