Dëshmoi kundër Netanyahut, vdes në aksident ajror në Greqi zyrtari i lartë izraelit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një aksident ajror ndodhi mbrëmjen e djeshme në ishullin Samos në Greqi, ku një avion i vogël Cesna ra në det teksa po fluturonte nga Izraeli.

Haim Geron ishte me bashkëshorten e tij Esti teksa po fluturonin nga Tel Avivi në Samos, por për shkaqe ende të paqarta avioni ra në det duke shkaktuar vdekjen e të dyve.

Mediat izraelite raportojnë se Geron, një ish-zyrtar i rendësishëm në Ministrinë e Telekomunikacionit të qeverisë së Netanyahut, ishte dëshmitar në gjyqin ndaj kryeminsitrit kur u gjykua për korrupsion.

Kaq ka mjaftuar që gjithçka mbi këtë aksident të mbulohet nga hije të rënda dyshimi mbi shkaqet e përplasjes së avionit në det.

Disa minuta pas aksidentit, rojet bregdetare greke kryen kërkime në zonë duke nxjerrë prej detit trupat e Geron dhe bashkëshortes së tij.


Të fundit

Dëshmoi kundër Netanyahut, vdes në aksident ajror në Greqi zyrtari i lartë izraelit

Një aksident ajror ndodhi mbrëmjen e djeshme në ishullin Samos në Greqi, ku një avion i vogël Cesna ra...

Rama nderon Merkel me medaljen ‘Ylli i Mirënjohjes Publike’, kancelarja: Është një nder i madh

Kryeministri Edi Rama ka nderuar Kancelaren gjermane Angela Merkel me 'Ylli i mirënjohjes publike'. Rama shprehu kënaqësinë e veçantë të nderonte në emër të...

Met Gala 2021, ja çfarë zgjodhën të vishnin të famshmit (FOTO)

Mbrëmja e Met Gala mbahet zakonisht të hënën e parë në muajin Maj, por këtë vit eventi u shty për shkak të Covid-19. Më 13...

Escobar: SHBA-ja e dëshiron Ballkanin Perëndimor në BE

Zëvendësndihmës Sekretari për Çështje të Evropës dhe Euroazisë në Departamentin amerikan të Shtetit, njëherësh i dërguar i Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Gabriel...

Vizita në Amerikë e liderit sovjetik në shtator 1959

Hrushovi dhuron spektakël, media: Ekstravagancë sureale As nuk mund të imagjinohet se mund të ndodhte diçka e tillë. Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Sovjetik -...

Lajme të tjera

Web TV