Grabitja spektakolare në qendër të Athinës, hynë me kallashnikovë në bankë dhe rrëmbyen një shumë të madhe parash

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në qendër të Athinës është grabitur një bankë mesditën e sotme. Dy persona, të pajisur me armë të rënda, hynë në bankë dhe rrëmbyen një shumë të konsiderueshme parash, ende e pazbuluar. Menjëherë pas grabitjes ata janë zhdukur.

 

Një operacion i madh i Policisë është në proces për të gjetur dyshen e grabitësve që në orën 11:45 hynë në një degë të bankës në Mitropoleos. Oficerët e policisë kanë vazhduar të sjellin të dyshuarit dhe t’i çojnë në selinë e sigurimit në mënyrë që të përcaktojnë nëse kanë lidhje me grabitjen si në filma.

 

Oficerët e sigurisë që kanë mbërritur në vendngjarje kanë marrë deklarata nga punonjësit e Bankës ndërsa kanë në dispozicion dhe të ekzaminojnë pamjet në mënyrë që të mbledhin informacion si për karakteristikat ashtu edhe për mënyrën se si kanë operuar forcat e sigurisë për t’i hapur rrugë edhe hetimeve.

 

 


Të fundit

Grabitja spektakolare në qendër të Athinës, hynë me kallashnikovë në bankë dhe rrëmbyen një shumë të madhe parash

Në qendër të Athinës është grabitur një bankë mesditën e sotme. Dy persona, të pajisur me armë të rënda,...

14 shtator 1901/ Vdes presidenti amerikan William McKinley, pas atentatit nga një radikal

William McKinley u lind më 29 janar 1843 dhe vdiq më 14 shtator 1901. Ai ishte presidenti i 25 -të i Shteteve të Bashkuara,...

Patrik Sueizi, idhulli i të rinjve që mori famë nga një “kërcim i ndyrë”

Nga Leonard Veizi "Dirty Dancing", ishte filmi që do t’i jepte famë edhe në Shqipëri, aktorit të njohur amerikan. Ishin vitet ’90 dhe Shqipëria sapo kishte...

Dëshmoi kundër Netanyahut, vdes në aksident ajror në Greqi zyrtari i lartë izraelit

Një aksident ajror ndodhi mbrëmjen e djeshme në ishullin Samos në Greqi, ku një avion i vogël Cesna ra në det teksa po fluturonte...

Rama nderon Merkel me medaljen ‘Ylli i Mirënjohjes Publike’, kancelarja: Është një nder i madh

Kryeministri Edi Rama ka nderuar Kancelaren gjermane Angela Merkel me 'Ylli i mirënjohjes publike'. Rama shprehu kënaqësinë e veçantë të nderonte në emër të...

Lajme të tjera

Web TV