Kim Kardashian ‘tmerron’ njerëzit me veshjen e saj në Met Gala 2021

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ajo është e njohur për pamjet e saj ekstravagante në Met Gala duke përfshirë veshjen e saj mahnitshme nga “Thierry Mugler” në vitin 2019.

Por Kim Kardashian befasoi shumë të hënën teksa shkoi për një pamje krejtësisht minimaliste të frymëzuar nga burri i saj i ndarë Kanye West në natën më të madhe të modës, shkruan DailyMail.

Miliarderja 40-vjeçare mbuloi plotësisht fytyrën e saj në një veshje “Balenciaga” tërësisht të zezë kokë e këmbë, përfshirë fytyrën, teksa mbërriti në Muzeun Metropolitan të Artit në New York të hënën.

Ndonëse u shfaq mbuluar plotësisht, Kim harxhoi orë të tëra në karrigen e makijazhit, me mikun e saj shqiptar Mario Dedivanovic, i cili u kujdes për kurimin e saj.

Artisti 37-vjeçar i makijazhit u shfaq duke aplikuar markën luksoze të kujdesit për lëkurën “La Mer’s Crème de la Mer” në fytyrën e saj.

Nuk dukej të ishte vetëm një krem hidratues në fytyrën e saj, pasi Mario ndau një imazh tjetër të Kimit, i cili tregonte shtesat që po aplikoheshin në flokët e saj.

Pamja e zezë kishte disa pjesë të ndërlikuara pavarësisht nga thjeshtësia e pamjes së saj pasi përfshinte edhe çizme triko të markës “Pantaleggings”.

Aksesorët u mbajtën të njëtrajtshëm pasi ajo gjithashtu kishte doreza të gjata dhe një maskë me fytyrë të plotë e cila e mbante makijazhin e saj të fshehtë.

Ish-burri i saj, Kanye West nuk ishte i pranishëm.

 


Të fundit

Kim Kardashian ‘tmerron’ njerëzit me veshjen e saj në Met Gala 2021

Ajo është e njohur për pamjet e saj ekstravagante në Met Gala duke përfshirë veshjen e saj mahnitshme nga...

SPAK i përgjigjet Metës: Asnjë ministër i qeverisë ‘Rama3’ nuk është nën hetim

Pas kërkesës zyrtare të presidencës në lidhje me informimin mbi gjendjen e procedimit dhe statusin e secilit prej 16 emrave që do të jenë ministrat e...

Ish krerët e UÇK-së dalin sot para Speciales në Hagë

Dhomat e Specializuara të Kosovës kanë njoftuar se sot do të mbahet konferenca e shtatë e radhës për ecurinë e çështjes ndaj ish krerëve...

PD-ja si hall privat i dy B-ve

Nga Lorenc Vangjeli Vetëm pak orë para se të niste seanca plenare, e para për këtë legjislaturë, Lulzim Basha publikoi në media një deklaratë që...

Tiranë/ Policia sekuestron 21 kg kanabis në formë çokollate, në pranga 37-vjeçari

21 kg e 35 gram lëndë narkotike kanabis e përpunuar në formë çokollate është sekuestruar nga policia e Tiranës. Në kuadër të operacionit 'Camel'...

Lajme të tjera

Web TV