Mbërrin në Rinas kancelarja Angela Merkel, ja kush e priti në aeroport

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka mbërritur sot në Rinas. Mësohet se zyrtarja e lartë gjermane u prit nga ministrja e Punëve të Jasthme, Olta Xhaçka dhe ambasadori gjerman në Tiranë, Peter Zingraff.

Pas pak minutash, sipas axhendës së njoftuar nga Kryeministria, Merkel do të takohet në Pallatin e Brigadave me kreun e qeverisë Edi Rama. Në orën 14.35, do të ketë një konferencë për shtyp mes Kryeministrit Rama dhe Kancelares Merkel në Tirana Business Park.

Në lidhje me vizitën e kancelares, Policia e Shtetit ka bërë me dije planin e masave të sigurisë, ku njofton qytetarët për bllokimin e disa akseve rrugore dhe devijimin e lëvizjes së automjeteve.


Të fundit

Mafia shqiptare luftë me “Ndranghetën” për monopolin e kokainës

Nga Eleonora Mureddu Ndrangheta ka një konkurrent të ri në tregun e kokainës në Evropë: krimi i organizuar shqiptar po...

Apple rrit sigurinë ndaj softuerit të spiunimit Pegasus

Pas skandalit të përgjimeve të bërë publike muaj më parë, në të cilën programi i spiunimit Pegasus përgjonte disa nga kompanitë më të mëdha...

Tri mënyra të lehta për ta vënë veten në radhë të parë më shpesh

Jeni të rraskapitur pas një dite tjetër të ngarkuar. Pra, kur një mik të telefonon duke të kërkuar që ta ndihmosh, është gjëja e...

Mbërrin në Rinas kancelarja Angela Merkel, ja kush e priti në aeroport

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka mbërritur sot në Rinas. Mësohet se zyrtarja e lartë gjermane u prit nga ministrja e Punëve të Jasthme, Olta...

Kim Kardashian ‘tmerron’ njerëzit me veshjen e saj në Met Gala 2021

Ajo është e njohur për pamjet e saj ekstravagante në Met Gala duke përfshirë veshjen e saj mahnitshme nga “Thierry Mugler” në vitin 2019. Por...

Lajme të tjera

Web TV