Merkel zgjedh xhaketën blu për në Tiranë, ja mesazhi që jep kancelarja përmes ngjyrës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kancelarja gjermane, Angela Merkel përmes ngjyrave të xhaketës që ajo mban përcjell edhe mesazhe të ndryshme. Gjatë vizitave të saj zyrtare në botë, ngjyra e xhaketa gjithmonë përbën lajm. Gjatë vizitës në Tiranë ajo ka veshur një xhaketë ngjyrë blu. Merkel vishet me xhaketa blu kur udhëton jashtë vendit. Jep imazhin se është objektive, ka harmoni dhe i jep rëndësi asaj që po bën. Blu vesh kur duhet të duket serioze, por jo e rreptë si mund të ngjajë në të zezë.

Merkel shpesh vesh rroba në të kuqe dhe të verdhë për raste “të brendshme”, domethënë kur është në Gjermani.

Bezhë dhe të bardhë vesh kur dëshiron të dërgojë një mesazh paqeje.

Ndërsa jeshilja është ngjyra e optimizmit, por edhe qetësia, ekuilibri.

Kur vishet me të zeza, vendi pritës nuk e ka punën mirë.


Të fundit

Përfundon takimi “kokë më kokë” mes Merkel dhe Ramës, ja sa minuta zgjati

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe kryeministri Edi Rama kanë përfunduar takimin kokë më kokë që zhvilluan në Pallatin e...

Merkel zgjedh xhaketën blu për në Tiranë, ja mesazhi që jep kancelarja përmes ngjyrës

Kancelarja gjermane, Angela Merkel përmes ngjyrave të xhaketës që ajo mban përcjell edhe mesazhe të ndryshme. Gjatë vizitave të saj zyrtare në botë, ngjyra...

Policia italiane shkatërron rrjetin e trafikimit të drogës në Evropë

Antimafia Italiane e Reggio Calabrias e trupat e Guardia di Finanza të Katanzaros e Shërbimit Qëndror Investigativ të Guardia di Finanza të Romës, kanë...

Ceremonia në Pallatin e Brigadave/ Rama i drejtoi dorën, Merkel grushtin

Kancelarja gjermane Angela Merkel është pritur nga kryeministri Edi Rama në Pallatin e Brigadave, ku u mbajt edhe ceremonia zyrtare. Në momentin e parë të...

BBC: Dyfishohen ditët me temperatura mbi 50 gradë

Numri i ditëve jashtëzakonisht të nxehta kur temperatura arrin në 50 C është dyfishuar që nga vitet 1980.  BBC, në një analizë ka zbuluar...

Lajme të tjera

Web TV