Met Gala 2021, ja çfarë zgjodhën të vishnin të famshmit (FOTO)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mbrëmja e Met Gala mbahet zakonisht të hënën e parë në muajin Maj, por këtë vit eventi u shty për shkak të Covid-19.

Më 13 shtator, u mbajt eventi më i madh i modës në të njëjtin vend, në Muzeun Metropolitan të Artit në Nju Jork.

Yjet e muzikës, spektaklit dhe kinematografisë dolën në tapetin e kuq ku prezantuan veshjet e tyre.

Tapeti i kuq  i “Met Gala”-s ka një histori të paharrueshme të krijimit të veshjeve që realisht janë për t’u mbajtur mend. Shumë të ftuar shkëlqyen dhe i mahnitën të gjithë me zgjedhjet që kishin bërë.

Vëmendje të madhe mori Rihanna e Kim Kardashian që kishin zgjedhur të visheshin kokë e këmbë me të zeza, ndërsa Megan Fox zgjodhi të zhvishej këtë herë.


Të fundit

Met Gala 2021, ja çfarë zgjodhën të vishnin të famshmit (FOTO)

Mbrëmja e Met Gala mbahet zakonisht të hënën e parë në muajin Maj, por këtë vit eventi u shty...

Escobar: SHBA-ja e dëshiron Ballkanin Perëndimor në BE

Zëvendësndihmës Sekretari për Çështje të Evropës dhe Euroazisë në Departamentin amerikan të Shtetit, njëherësh i dërguar i Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Gabriel...

Vizita në Amerikë e liderit sovjetik në shtator 1959

Hrushovi dhuron spektakël, media: Ekstravagancë sureale As nuk mund të imagjinohet se mund të ndodhte diçka e tillë. Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Sovjetik -...

Britania e Madhe miraton vaksinimin për fëmijët e moshës mbi 12 vjeç

"Pandemia nuk ka marrë fund ", por  "falë programit tonë fenomenal të vaksinimit, ne jemi në gjendje të jetojmë me virusin pa kufizime të...

11 Shtator 2001/ 20 vjet më pas, çfarë ndodhi (dhe pse) në sulmin ndaj Kullave Binjake

Kanë kaluar saktësisht 20 vjet nga "9/11", sulmi që tronditi SHBA dhe botën. Ja çfarë ndodhi dhe cilat ishin pasojat? Nuk ka shkuar ende ora...

Lajme të tjera

Web TV