Policia italiane shkatërron rrjetin e trafikimit të drogës në Evropë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Antimafia Italiane e Reggio Calabrias e trupat e Guardia di Finanza të Katanzaros e Shërbimit Qëndror Investigativ të Guardia di Finanza të Romës, kanë ekzekutuar një megaoperacion që ka çuar në 57 urdhër arrestime të personave të akuzuar për trafik ndërkombëtar lëndësh narkotike mes Italisë, Spanjës e vendeve të Evropës Veriore, mes të arrestuarve është edhe një qytetar shqiptar.

Në operacion janë sekuestruar gjëra materiale me vlerë 3.7 milionë euro. Detajet e operacionit do të zbardhen gjatë ditës së sotme. Blitz, i kryer këtë mëngjes u realizuat në rajone të ndryshme dhe merreshin kryesisht me importimin e kokainës në Evropën veriore dhe vinte kryesisht nga Spanja.

Emrat e të dyshuarve

Humberto Alexander Alcantara, (Republika Dominikane)
Filippo Angelica, Catania
Christian Ashimordi (Provinca e Napolit)
Giuseppe Battaglia, Catania
Salvatore Battaglia, Catania
Gianfranco Benzi, (Provinca e Torinos)
Giuseppe Cacciola, (Rosarno, Reggio Calabria)
Rocco Cacciola, (Rosarno, Reggio Calabria)
Francesco Cambria, Catania
Fabio Cappone, (Rosarno, Reggio Calabria)
Maurizio Caruso, (Provinca e Torinos)
Angelo Catanzaro, (Province of Catania)
Francesco Cavarra, Aosta
Domenico Certo, (Rosarno, Reggio Calabria)
Nicola , Reggio Calabria)
Michele Chindamo, (Giffone, Reggio Calabria)
Ciro Cilento, Napoli
Paolo Cirelli (banor në provincën e Torinos)
Orazio Coco (Catania)
Paolo Di Mauro (banues në provincën e Katanias)
Marco Esposito (Torino)
Natale Esposito (Torino)
Rocco Antonio Fedele (Rosarno)
Salvatore Fedele (Candidoni, Reggio Calabria)
Sergio Gagliardi (Torino)
Pasquale Giovinazzo (Malvino, Cosenza)
Massimiliano Guerra (provinca e Torinos)
Antonio Gullace (Polistena)
Alfred Islami (Shqipëri)
Patrik La Comare (Asti)
Giorgio La Pietra (Napoli)
Carmelo Liistro (Catania)
Eugenio Magnelli
Alessandro Marigliano Amantea)
Alessio Martello (Fuscaldo, Cosenza)
Provinca Santo Maugeri e Catania)
Massimiliano Mazzanti (Milano)
Andrea Mazzei (Lamezia Terme)
Ivan Meo (Catania)
Matteo Mero (Provinca e Torinos)
Massimiliano Mirra (Provinca e Torinos)
Domenico Misia (Palermo)
Ëalter Modeo (Provinca e Tarantos)
Stefano Montagono (Provinca e Torinos)
Marialuisa Nasso (Provinca e Torinos)
Concettina Nicastro (Rosarno, Reggio Calabria)
Marco Paladino (Polistena, i ndaluar në Gjermani)
Antonio Paletta (Roggiano Gravina, Cosenza)
Gennaro Paletta (Roggiano Gravina, Cosenza)
Giampiero Pati (Amantea, Cosenza)
Ëilliam , Cosenza)
Antonio Marco Penza (Lecce)
Vito Penza (Lecce)
Giuseppe Pescetto (Provinca e Napolit)
Santa Pitarà (Provinca e Catania)
Giuli Pizzo (Syracuse)
Maurizio Pizzo (Syracuse)
Roberto Poli (Provinca e Barit)
Roberto Porcaro (Cosenza)
Bruno Pronestì (Rosarno)
Roberto Pronestì (Rosarno)
Simone Pronestì (Rosarno)
Alessandro Raso (Torino)
Vincenzo Raso (Provinca e Torinos)
Michele Saccotelli (Provinca e Torinos)
Alessandro Scalise (Lamezia Terme)
Carolina Scalise (Amantea, Cosenza)
Salvo Sorbello (Provinca e Catania)
Manuel Spagnoli (Provinca e Torinos)
Leonardo Spampinato (Palermo)
Elisabeta Spiridon (Gjermani


Të fundit

Policia italiane shkatërron rrjetin e trafikimit të drogës në Evropë

Antimafia Italiane e Reggio Calabrias e trupat e Guardia di Finanza të Katanzaros e Shërbimit Qëndror Investigativ të Guardia...

Ceremonia në Pallatin e Brigadave/ Rama i drejtoi dorën, Merkel grushtin

Kancelarja gjermane Angela Merkel është pritur nga kryeministri Edi Rama në Pallatin e Brigadave, ku u mbajt edhe ceremonia zyrtare. Në momentin e parë të...

BBC: Dyfishohen ditët me temperatura mbi 50 gradë

Numri i ditëve jashtëzakonisht të nxehta kur temperatura arrin në 50 C është dyfishuar që nga vitet 1980.  BBC, në një analizë ka zbuluar...

Merkel takohet me Ramën, pritet me ceremoni shtetërore te Pallati i Brigadave

Kryeministri Edi Rama ka pritur në Pallatin e Brigadave, Kancelaren gjarmane Angela Merkel. Kancelarja gjermane ndodhet në Tiranë, ku do të takohet me liderët...

Manastirliu paralajmëron kontratën e re me Pfizer në Komitetin Rajonal të OBSH për Europën , ja sa doza vaksine priten

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, e cila drejton Sesionin e 71- të Komitetit Rajonal për Europën të OBSH, që po zhvillon...

Lajme të tjera

Web TV