Rama nderon Merkel me medaljen ‘Ylli i Mirënjohjes Publike’, kancelarja: Është një nder i madh

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka nderuar Kancelaren gjermane Angela Merkel me ‘Ylli i mirënjohjes publike’. Rama shprehu kënaqësinë e veçantë të nderonte në emër të Shqipërisë, me Yll të Medaljes së Kryeministrit për Mirënjohje Publike. Vetë Kancelarja tha se ndihet e vlerësuar dhe shprehet e kënaqur që ka bashkëpunuar me Ramën.

“Ky është ylli i mirënjohjes dhe ky këtu është simboli i Heroit tonë Kombëtar, Skënderbeut, i cili e mbrojti Shqipërinë nga pushtimi e u mbiquajt edhe “atleti i Krishtit”, si mbrojtës i krishterimit. Kështu që mendoj se ju detyrohemi për këtë. Nuk do të mbaj fjalim këtu, se e di që ju nuk para i duroni ceremonitë, ndaj vetëm le të mjaftohemi me foton”, tha Rama.

“Ju faleminderit shumë, jam e vetëdijshme se është një nder i madh dhe ishte gjë e mirë për mua të punoja së bashku me ju”, tha Merkel.


Të fundit

Rama nderon Merkel me medaljen ‘Ylli i Mirënjohjes Publike’, kancelarja: Është një nder i madh

Kryeministri Edi Rama ka nderuar Kancelaren gjermane Angela Merkel me 'Ylli i mirënjohjes publike'. Rama shprehu kënaqësinë e veçantë...

Met Gala 2021, ja çfarë zgjodhën të vishnin të famshmit (FOTO)

Mbrëmja e Met Gala mbahet zakonisht të hënën e parë në muajin Maj, por këtë vit eventi u shty për shkak të Covid-19. Më 13...

Escobar: SHBA-ja e dëshiron Ballkanin Perëndimor në BE

Zëvendësndihmës Sekretari për Çështje të Evropës dhe Euroazisë në Departamentin amerikan të Shtetit, njëherësh i dërguar i Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Gabriel...

Vizita në Amerikë e liderit sovjetik në shtator 1959

Hrushovi dhuron spektakël, media: Ekstravagancë sureale As nuk mund të imagjinohet se mund të ndodhte diçka e tillë. Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Sovjetik -...

Britania e Madhe miraton vaksinimin për fëmijët e moshës mbi 12 vjeç

"Pandemia nuk ka marrë fund ", por  "falë programit tonë fenomenal të vaksinimit, ne jemi në gjendje të jetojmë me virusin pa kufizime të...

Lajme të tjera

Web TV