Young Boys ‘shokon’ United në fund, përfundon në barazim sfida e penalltive në Sevilla (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Manchester United nuk ka arritur ta nisë mbarë aventurën e këtij sezoni në Champions League, Djemtë e Solskjaer u mundën 2-1 në Zvicër nga Young Boys, që dominoi pjesën më të madhe të ndeshjes.

Ronaldo shënoi në minutën e 13 dhe krijoi idenë se gjithçka do ishte e lehtë, por rezultoi ndryshe. Në të 35-tën mbrojtësi Wan Bissaka u ndëshkua me karton të kuq dhe komplikoi gjithçka.

Young Boys pas këtij episodi diktoi lojën dhe provoi dhjetëra herë drejt portës së United. Në minutën e 66-të erdhi edhe goditja në shenjë.

Ngamaleu tundi rrjetën e “Djajve” dhe i dha akoma më shumë zemër ekipit për të tentuar përmbysjen. Dhe në fund ia arriti, zviceranët shënuan në sekondat e fundit të ndeshjes dhe morën rezultat historik ndaj gjigantëve anglezë.

As Sevilla nuk e kishte të lehtë ndaj Salzburg, që sot i dhuroi spanjollëve barazimin 1-1. Penalltitë ishin kryefjala e kësaj ndeshje. Në të 13-tën Adeyemi gaboi nga pika e bardhë për austriakët.

Më pas në të 21-tën Susic shënoi me penallti dhe kaloi Salzburg në avantazh. I njëjti protagonist gaboi 16 minuta më pas për të shënuar të dytin. Pas kësaj Sevilla fitoi penallti me En-Nesyiri dhe Ivan Rakitic e shndërroi në gol.

En- Nesyiri u ndëshkua me të kuq në minutën e 50 dhe la Sevillan me një lojtar më pak, por andaluzët arritën ta ruajnë barazimin dhe të marrin një pikë.


Të fundit

Young Boys ‘shokon’ United në fund, përfundon në barazim sfida e penalltive në Sevilla (Video)

Manchester United nuk ka arritur ta nisë mbarë aventurën e këtij sezoni në Champions League, Djemtë e Solskjaer u...

Lajm i fundit/ Meta miraton Qeverinë “Rama 3”, ia dërgon dekretin Kuvendit

Pasi mori përgjigjen nga SPAK dhe prokuroria e Përgjithshme se asnjë nga ministrat nuk janë në hetim, Presidenti Ilir Meta ka dekretuar qeverinë e...

Ish-Presidenti Bamir Topi: Vendimi i Bashës për Berishën, ekzekutim i një porosie shumë dashamirëse të SHBA për demokratizimin e PD

Ish-Presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi ka deklaruar në emisionin “Frontline” se ishte SHBA katalizatori kryesor pse Basha hoqi Berishën nga grupi parlamentar. Topi thotë se...

Yuri Kim dhe kryeministri Rama presin në Rinas familjen afgane dhe 120 shtetas të tjerë (Foto)

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim dhe kryeministri Edi Rama kanë mirëpritur në aeroportin “Nënë Tereza”, në Rinas një familje afgane, si dhe...

E ngatërruan me bosin e mafias, policia holandeze bën gafën e rëndë dhe arreston britanikun

Një burrë nga Liverpooli i Anglisë është arrestuar nga policia holandeze, pasi që ishin të bindur se ai është shef i mafias. I identifikuar si...

Lajme të tjera

Web TV