Yuri Kim dhe kryeministri Rama presin në Rinas familjen afgane dhe 120 shtetas të tjerë (Foto)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim dhe kryeministri Edi Rama kanë mirëpritur në aeroportin “Nënë Tereza”, në Rinas një familje afgane, si dhe 120 të evakuuar të tjerë.

Diplomatja e SHBA përmes një njoftimi në Twitter shkruan se Amerika iu ka siguruar ushqim dhe veshmbathje kësaj familjeje dhe shtetasve të tjerë afganë, të cilët do të strehohen në vendin tonë.

“Pas një udhëtimi pikëllues jashtë nga Kabul, Sara dhe familja e saj u ulën më në fund në Tiranë, ku u pritën nga ambasadorja amerikane Yuri Kim dhe kryeministri Edi Rama. Fryma e Amerikës siguroi ushqim, veshmbathje, strehim të përkohshëm dhe furnizime për të dhe 120 të evakuuar të tjerë#Afganistan“, shkruan Yuri Kim.

Të fundit

Yuri Kim dhe kryeministri Rama presin në Rinas familjen afgane dhe 120 shtetas të tjerë (Foto)

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim dhe kryeministri Edi Rama kanë mirëpritur në aeroportin “Nënë Tereza”, në Rinas...

E ngatërruan me bosin e mafias, policia holandeze bën gafën e rëndë dhe arreston britanikun

Një burrë nga Liverpooli i Anglisë është arrestuar nga policia holandeze, pasi që ishin të bindur se ai është shef i mafias. I identifikuar si...

Kapet me rreth 1200 bimë kanabisi, arrestohet i riu shqiptar në Spanjë

Një i ri 24-vjeçar është arrestuar për rritjen e rreth 1.200 bimëve në një fermë në Jarandilla de la Vera. Garda Civile ka çmontuar...

Merkel largohet nga Shqipëria, Rama e përcjell në aeroport: Shpresoj të na vizitosh

Kryeministri Edi Rama ka përcjellë kancelaren gjermane Angela Merkel në aeroportin e Rinasit, ku edhe ka shkëmbyer një bisedë të shkurtër me të. Merkel duke...

Gjiknuri zbret në terren pas largimit të Ballës, Nikolla ia kalon stafetën Klosit në Lezhë

Partia Socialiste ka nisur sot turin e takimeve prezantuese të Drejtuesve Politik të Qarqeve, pas vendimit të Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste. Pas largimit të...

Lajme të tjera

Web TV