Zbulohet ferma gjigante e kanabisit, policia britanike vë në pranga dy shqiptarët

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë britanike, gjatë një aksioni ku është zbuluar një fermë e madhe kanabisi.

Sipas autoriteteve britanike, “shtëpia e barit” ishte e fortifikuar ndodhej në një rrugë tepër të njohur për aktivitete të ngjashme kriminale në Blackpool.

Plot 950 rrënjë kanabisi u gjetën të mbjella në banesë, ndërsa vlera e tyre në treg munt të shkonte rreth 950,000 paund.

Shqiptarët e arrestuar janë Frrok Zefi, 42-vjeç, and Aldi Gjetani, 27-vjeç, të cilët pritet të dalin ditën e nesërme para gjykatës.


Të fundit

Zbulohet ferma gjigante e kanabisit, policia britanike vë në pranga dy shqiptarët

Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë britanike, gjatë një aksioni ku është zbuluar një fermë e madhe...

Young Boys ‘shokon’ United në fund, përfundon në barazim sfida e penalltive në Sevilla (Video)

Manchester United nuk ka arritur ta nisë mbarë aventurën e këtij sezoni në Champions League, Djemtë e Solskjaer u mundën 2-1 në Zvicër nga...

Lajm i fundit/ Meta miraton Qeverinë “Rama 3”, ia dërgon dekretin Kuvendit

Pasi mori përgjigjen nga SPAK dhe prokuroria e Përgjithshme se asnjë nga ministrat nuk janë në hetim, Presidenti Ilir Meta ka dekretuar qeverinë e...

Ish-Presidenti Bamir Topi: Vendimi i Bashës për Berishën, ekzekutim i një porosie shumë dashamirëse të SHBA për demokratizimin e PD

Ish-Presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi ka deklaruar në emisionin “Frontline” se ishte SHBA katalizatori kryesor pse Basha hoqi Berishën nga grupi parlamentar. Topi thotë se...

Yuri Kim dhe kryeministri Rama presin në Rinas familjen afgane dhe 120 shtetas të tjerë (Foto)

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim dhe kryeministri Edi Rama kanë mirëpritur në aeroportin “Nënë Tereza”, në Rinas një familje afgane, si dhe...

Lajme të tjera

Web TV