Bie masivi i mineralit në një minierë në Bulqizë, bllokohet brenda një minator

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një masiv minerali ka rënë në një galeri në një minierë në Bulqizë. Për pasojë dyshohet se ka mbetur i bllokuar brenda saj një minator.

‘Me datë 15.09.2021, rreth orës 12.10, në një subjekt minerar në Bulqizë, ka patur një rënie të një masivi minerali dhe nga informacionet paraprake të punëtorëve, dyshohet se ka mbetur i bllokuar në galeri një punëtor.

Grupi i avari-shpëtimit të minierave po punojnë për pastrimin e galerisë dhe ardhjen në ndihmë të punëtorit që dyshohet se ka mbetur në galeri.

Grupi hetimor vijon hetimet në vendngjarje për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes.’- njofton policia.


Të fundit

Bie masivi i mineralit në një minierë në Bulqizë, bllokohet brenda një minator

Një masiv minerali ka rënë në një galeri në një minierë në Bulqizë. Për pasojë dyshohet se ka mbetur...

Manastirliu në Kopenhagen: 144 mijë doza vaksinë anti-COVID vijnë së shpejti

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale, Ogerta Manastirliu vizitoi selinë qëndrore të UNICEF në Kopenhagen, në strukturën e përqendruar të furnizimit të barnave, ku...

Agata Kristi, “Mbretëresha e Krimeve” me 70 romane

Agata Kristi (Agatha Christie) është shkrimtare angleze e cila është e njohur për romanet e saj të zhanrit kriminalistik. Për këtë arsye, shumëkush e...

E rëndë/ Furgoni përplas për vdekje të moshuarën

Një aksident me vdekje ka ndodhur në aksin Lushnje-Berat, ku një e moshuar ka humbur jetën. 70-vjeçarja po tentonte të kalonte rrugën, në momentin...

Moska, si u shkatërrua nga zjarri para se të futej Napoleon Bonaparti

Disfata e armatës franceze në dyert e Moskës, ushtarët mbetën në të ftohtin acar pa rroba dhe ushqime Napoleoni kishte mbërritur në Moskë, por asgjë...

Lajme të tjera

Web TV