Me çanta të mbushura me drogë tentuan të kalonin kufirin, arrestohen 3 shqiptarët në Greqi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Janë kapur rreth 30 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar.

Operacioni është finalizuar nga policia greke në Follerinë, në afërsi të Kapshticës.

Në pranga kanë rënë 3 shtetas shqiptar, 33, 45 dhe 50 vjeç. Ata po tentonin të kalonin në këmbë kufirin e gjelbër, 3 çanta që përmbanin 29 pako me 29 kg 110 gram marijuanë.

U sekuestruan në cilësinë e provës materiale materiale, 3 celularë me 3 karta SIM, 50 euro dhe 3600 lekë të reja shqiptare.


Të fundit

Me çanta të mbushura me drogë tentuan të kalonin kufirin, arrestohen 3 shqiptarët në Greqi

Janë kapur rreth 30 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Operacioni është finalizuar nga policia greke në Follerinë, në afërsi të...

Dënohet me 28 vjet burg “baroni i drogës”, në Meksikë

Ish-udhëheqësi i kartelit Juarez, Vicente Carrillo Fuentes është dënuar me 28 vjet burg për trafik droge. Mediat e huaja bëjnë me dije se mbi të...

Tërmet në veri të vendit, lëkundjet ndihen deri në Tiranë

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në Tiranë. Sipas të dhënave paraprake, epiqendra e tërmetit ka qenë në veri të vendit, por është ndjerë dhe në...

Hapen aplikimet për 500 vende në shkollën e policisë për “patrullë të përgjithshme”

Hapen aplikimet për 500 vende për “patrullë të përgjithshme” për në Shkollën e Policisë. Mësohet se procesi i aplikimit është i hapur deri në...

Qeveria ‘Rama 3’ publikon programin, ja 5 shtyllat kryesore

Teksa ditën e nesërme pritet që në Kuvendi të prezantohet programi qeverisës dhe përbërja e kabinetit të ri qeveritar, maxhoranca ka publikuar që sot...

Lajme të tjera

Web TV