‘O zyshe je super p****, të kam …’/ Skandal në shkollë, minorenët flasin me gjuhë vulgare para mësueses (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një video skandaloze është duke qarkulluar në rrjet, ku tregon se ku ka degraduar arsimi në Shqipëri dhe se çfarë kulture po u japim fëmijëve.

Siç shihet dhe dëgjohet në video në një shkollë 9-vjeçare në vend, disa nxënës minorenë që duket se janë jo më shumë se 10 vjeç shajnë dhe fjalë nga më të ndryshmet në sy të mësueses, madje herë pas herë dëgjohet teksa ofendojnë edhe zyshën në klasë, por kjo e fundit nuk ka asnjë reagim.

Mënyra e komunikimit mes fëmijëve është vërtetë skandaloze dhe një ngjarje e rëndë, ku po rritet një brez i frikshëm dhe i pakontrollueshëm për të ardhmen.

Ndërkohë që shoqëria shqiptare në njërën anë organizohet në protesta për t’i thënë stop dhunës në familje, në krahun tjetër kemi fëmijë të vegjël të cilët jo vetëm që ulin në fund autoritetin e mësueses, por shajnë dhe ofendojnë me një gjuhë që edhe i rrituri kur e dëgjon është mjaft e rëndë.

Ministria e Arsimit si dhe drejtoria arsimore e rrethit ku ka dalë kjo video duhet të marrin masa të menjëhershme, por edhe vetë prindërit duhet të punojnë më shumë me fëmijët e tyre, në mënyrë që të shmangim ngjarjet tragjike në të ardhmen.

/Boldnews


Të fundit

‘O zyshe je super p****, të kam …’/ Skandal në shkollë, minorenët flasin me gjuhë vulgare para mësueses (Video)

Një video skandaloze është duke qarkulluar në rrjet, ku tregon se ku ka degraduar arsimi në Shqipëri dhe se...

Besnikët e Trump po lobojnë në Kongres kundër tërheqjes së refugjatëve afganë në SHBA

Në një kohë që mijëra refugjatë afganë që po u ikin talebanëve po mbërrijnë në SHBA dhe të tjerë janë strehuar në vende të...

“Do dal nga burgu dhe do të vras!”/ Anila Hoxha rrëfen detaje nga telefonata mes Sabrina Begajt dhe autorit

Gazetarja Anila Hoxha ka rrëfyer telefonatën e Sabrina Begjt dhe Elton Metajt. “Unë do të dal nga burgu dhe do të të vras i ka...

“Pfizer” nxjerr studimin: Përse duhet doza e tretë e vaksinës?

Dilemat nëse duhet të injektohet doza e tretë e vaksinës apo jo vazhdojnë në shumë vende. “Pfizer” deklaron se të dhënat nga SHBA dhe...

Champions League/ Dortmund nuk zhgënjen ndaj Besiktas, fitore historike për Sheriff Tiraspol (Video)

Ka nisur me një fitore në transfertë aventura e Borussia Dortmund në Champions League. Verdhezinjtë, në fakt, kanë mundur 2-1 Besiktas-in në Stamboll, në javën...

Lajme të tjera

Web TV