Tërmet në veri të vendit, lëkundjet ndihen deri në Tiranë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në Tiranë. Sipas të dhënave paraprake, epiqendra e tërmetit ka qenë në veri të vendit, por është ndjerë dhe në Tiranë, Lezhë e Shkodër.

Mësohet se tërmeti ishte me magnitudë 4.7 të shkallës Rihter dhe epiqendra ka qenë në Malësi të Madhe. Deri tani nuk raportohen dëme. Në orët e para të mëngjesit ka pasur dhe disa lëkundje të tjera tërmeti.


Të fundit

Dënohet me 28 vjet burg “baroni i drogës”, në Meksikë

Ish-udhëheqësi i kartelit Juarez, Vicente Carrillo Fuentes është dënuar me 28 vjet burg për trafik droge. Mediat e huaja bëjnë...

Tërmet në veri të vendit, lëkundjet ndihen deri në Tiranë

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në Tiranë. Sipas të dhënave paraprake, epiqendra e tërmetit ka qenë në veri të vendit, por është ndjerë dhe në...

Hapen aplikimet për 500 vende në shkollën e policisë për “patrullë të përgjithshme”

Hapen aplikimet për 500 vende për “patrullë të përgjithshme” për në Shkollën e Policisë. Mësohet se procesi i aplikimit është i hapur deri në...

Qeveria ‘Rama 3’ publikon programin, ja 5 shtyllat kryesore

Teksa ditën e nesërme pritet që në Kuvendi të prezantohet programi qeverisës dhe përbërja e kabinetit të ri qeveritar, maxhoranca ka publikuar që sot...

Zbulohen 15 predha të luftës së dytë botërore në Vlorë

Zbulohen 15 predha në Vlorë, Burime bëjnë me dije për ABC se predhat e vjetra mendohet se i përkasin luftës së dytë botërore. Ato janë...

Lajme të tjera

Web TV