Shpërthimi i bombolës në Velipojë/ Humb jetën edhe nëna e vajzave

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Tragjedia që goditi familjen Gjoka pas shpërthimit të bombolave të gazit në një hotel në Velipojë është thelluar. Raportohet se tashmë ka ndërruar jetë edhe Alketa Gjoka, nëna e vajzave që humbën jetën më herët për shkak të plagëve të marra.

Tani i vetmi i mbijetuar mbetet djali i vogël i familjes i cili është në gjendje kome. Kujtojmë se Alketa Gjoka bashkë me tre fëmijët e saj pësuan djegie të rënda nga shpërthimi i bombolës brenda hotelit të tyre në Velipojë.

Sipas dëshmive të familjarëve, 40-vjeçarja ishte duke bërë kafen dhe në momentin kur ka marrë shkrepësen është përhapur flaka, duke shkuar deri në shtratin e fëmijëve.

Ngjarja e rëndë ndodhi mëngjesin e datës 4 korrik kur hoteli 3-katësh në pronësi të kësaj familje u përfshi nga flakët. Në momentin e shpërthimit nuk kishte turistë në godinë, por flakët qenë fatale për nënën dhe vajzat e saj.


Të fundit

Shpërthimi i bombolës në Velipojë/ Humb jetën edhe nëna e vajzave

Tragjedia që goditi familjen Gjoka pas shpërthimit të bombolave të gazit në një hotel në Velipojë është thelluar. Raportohet...

Aksident i rëndë në aksin Lezhë-Shkodër, humb jetën 60-vjeçarja

Një aksident i rëndëm ku ka humbur jetën një grua, është shënuar gjatë mbrëmjes së sotme në aksin rrugor Lezhë-Shkodër, në fshatin Dajç. Ishte një...

Gafë e pabesueshme nga Strakosha, Galatsaray-Lazio 1-0 (Video)

Është zhbllokuar në pjesën e dytë Galatasaray-Lazio, ndeshje e vlefshme për javën e parë të fazës me grupe të Europa League. Truqit kanë kaluar në...

Shpërthen bombola e gazit në një banesë në Shijak, lëndohen 3 familjarët

3 persona kanë mbetur të plagosur në Xhafzotaj të Shijakut mbrëmjen e sotme. Raportohet se personat në fjalë janë plagosur si pasojë e shpërthimit...

U rrëmbye nga i ati, vajza bashkohet më të ëmën pas 14 vitesh

Zhdukja në vitin 2007 e gjashtë vjeçares Jacqueline Hernandez ishte një rast i lënë pezull pas asnjë informacion deri këtë muaj, kur thuhet se...

Lajme të tjera

Web TV