U rrëmbye nga i ati, vajza bashkohet më të ëmën pas 14 vitesh

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Zhdukja në vitin 2007 e gjashtë vjeçares Jacqueline Hernandez ishte një rast i lënë pezull pas asnjë informacion deri këtë muaj, kur thuhet se ajo e kontaktoi nënën e saj në Facebook. Jacqueline, tani 19 vjeçe, i tha të ëmës Angelica Vences-Salgado se ishte në Meksikë. Ato u ribashkuan të hënën në Teksas.

Vogëlushja me origjinë nga Clermont, Florida thuhet se u rrëmbye nga shtëpia e saj nga babai i saj Pablo Hernandez më 22 dhjetor 2007. Në atë kohë u lëshua një urdhër arresti pasi autoritetet prisnin që dyshja të udhëtonin për në Meksikë por vendndodhja e Hernandez mbeti e paqartë.

Më 2 shtator, zonja Vences-Salgado kontaktoi policinë e Clermont, duke thënë se ajo ishte kontaktuar në internet nga një grua që pretendonte se ishte vajza e saj. Policia krijoi një plan për të përgjuar gruan e re gjatë takimit të saj me Zonja Vences-Salgado për të verifikuar identitetin e saj.

Në shkëmbimin e tyre në Facebook, zonja Hernandez dhe zonja Vences-Salgado ranë dakord të takohen në një pikë hyrjeje në SHBA në Laredo, Teksas. Dokumentacioni vërtetoi se ajo ishte fëmija e zonjës Vences-Salgado dhe ato ribashkuan pas 14 vitesh.


Të fundit

U rrëmbye nga i ati, vajza bashkohet më të ëmën pas 14 vitesh

Zhdukja në vitin 2007 e gjashtë vjeçares Jacqueline Hernandez ishte një rast i lënë pezull pas asnjë informacion deri...

Solskjaer rrezikon shkarkimin, tre emra në listën e Manchester United

Humbja e Manchester United në Champions League ka tërbuar tifozët. Sipas Daily Express, familja Glazer po shqyrton tre emra si zëvendësues të mundshëm të Solskjaer. Njëri...

Rama i përgjigjet shkurt Bashës: Nuk prisja më shumë nga ti! Ishe përsëritës, mbase nga stresi

Kryeministri Edi Rama iu kundërpërgjigj shkurt akuzave të Lulzim Bashës në Kuvend. Rama e akuzoi liderin e opozitës se lexoi një fjalim të vjetër, të...

Berisha: Shpallja ime ‘Non Grata’ nga SHBA pa fakte! Me përjashtimin tim Basha i futi thikë pas shpine PD-së

Sali Berisha këmbëngul që shpallja e tij 'Non Grata' nga SHBA-ja është bërë pa baza, e ndërsa tha se me përjashtimin e tij, Luzlim...

“Provat ndaj Berishës janë të dukshme”, Yuri Kim mesazh drejtësisë shqiptare: Autoritetet vendase të lëvizin

Në Shqipëri, ambasadorja amerikane Yuri Kim deklaroi një intervistë për Zërin e Amerikës se kush thotë se është habitur nga vendimi i Departamentit amerikan...

Lajme të tjera

Web TV