Burri sulmon me hark kalimtarët, dy të vdekur (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dy persona kanë mbetur të vdekur pasi një burrë qëlloi me hark mbi kalimtarët në Holandë.

Pamjet tronditëse që tregojnë një burrë lakuriq teksa qëllon me një hark nga ballkoni i tij në qytetin Almelo këtë të premte janë duke qarkulluar në rrjetet sociale.

Në video dëgjohen dhe të shtëna të armëve nga policia e cila u përpoq të neutralizojë burrin që sulmoi kalimtarët.

Policia vendase tha se dy persona mbetën të vdekur dhe një i tretë u plagos, ndërsa autori i ngjarjes u arrestua.

Ndërkohë më tej, policia shtoi se sulmi nuk është cilësuar si terrorist.

 

Të fundit

COVID-19, MSH: 10 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid dhe vaksinimin kundër gripit,...

Porti tregtar në Porto Romano, Rama: Projekt strategjik për vendin

“Një projekt strategjik për vendin por edhe rajonin e Europës juglindore” – kështu e konsideroi kreu i qeverisë Edi Rama, projektin për ndërtimin e...

Nedim Bajrami prezantohet tek Sassuolo, trajneri gati të ndryshojë skemën për të

Nedim Bajrami është futbollisti më i ri i Sassuolo. Mesfushori shqiptar është transferuar orët e fundit të merkatos së janarit në klubin emilian për...

Kontrolle të shumta, FBI “zbarkon” në shtëpinë e Presidentit Biden

FBI ka nisur kontrollet në shtëpinë e Presidentit Joe Biden në Delaware si pjesë e një hetimi për dokumente të klasifikuara. Lajmin e konfirmoi avokati...

Nuk kishin para për t’i blerë biletën, çifti braktis foshnjën në aeroport

Çfarë bëni kur nuk keni para për një biletë avioni për fëmijën tuaj? Me siguri nuk e lini në aeroport. Sipas Daily Mail,  një çift...

Lajme të tjera

Web TV