Meta flet për qeverinë e re: E pres Ramën për t’u betuar në çdo moment

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka lënë të hapur mundësinë për të takuar kryeministrin Rama.

Nga Korça, ai ka thënë se është i hapur për të përmbushur detyrimet kushtetuese.
Më tej ai bën apel që qeveria e re të nisë punë sa më shpejt si dhe kontrolli i parlamentit ndaj saj.

”Në çdo moment kemi qenë dhe jemi të hapur për të përmbushur detyrimet kushtetuese për këtë proces. Parlamenti i ri ka nisur punë, urojmë të jetë sa më funksional, sa më demokratik dhe natyrisht qeveria e re duhet të fillojë sa më parë dhe kontrolli i parlamentit ndaj qeverisë. ”- tha Meta.


Të fundit

“Si u arratis vëllai im, Sabaudin Haznedari në 1950-ën, me shefin e Sigurimit të Divizionit të Korçës”, historia e panjohur e dy pjesëtarëve të...

Nga Dashnor Kaloçi Pjesa e dytë Publikohet historia e panjohur dhe e bujshme e të ashtuquajturës “banda Xhevdet Mustafa”, ku bënin...

Videoja tronditëse, gruaja shtatzënë tenton të hidhet nga ballkoni për të shpëtuar nga duart e burrit

Një video tronditëse është publikuar në Brazil. Në pamje shihet se një grua përpiqet të hidhet nga dritarja e katit të dytë të banesës...

Meta flet për qeverinë e re: E pres Ramën për t’u betuar në çdo moment

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka lënë të hapur mundësinë për të takuar kryeministrin Rama. Nga Korça, ai ka thënë se është i hapur për...

Rruga “Gjeneral Parllaku”

Nga Halil RAMA Nga jeta e këtij Matuzalemi na ulet këmbëkryq historia. Nga lufta dhe përkushtimi i tij atdhetar na vjen një model për t’u...

Testamenti i Princit Filip do të mbetet sekret për 90 vjet

Vullneti i Dukës së Edinburgut do të mbetet sekret për të paktën 90 vjet dhe në këtë formë do të mbrohet “dinjiteti dhe pozita”...

Lajme të tjera

Web TV