Autor i disa vjedhjeve në Itali, arrestohet 29-vjeçari shqiptar i dënuar në mungesë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Përfundon arratisja për një 29-vjeçar me origjinë shqiptare në Itali.

Burri mbi të cilin ishte lëshuar një urdhër arresti ishte duke shëtitur nëpër qytet ku u ndalua nga policia vendase.

Një kontroll i bazës së të dhënave zbuloi një dënim me burg për krime kundër pronës, përfshirë vjedhjen e rëndë. Burri, i cili do të duhet të vuajë një dënim prej 1 viti, 11 muaj e 18 ditë, po jetonte i pa shqetësuar në provincën e Macerata.

Karabinierët e arrestuan dhe e çuan në burgun Montacuto, ku do të duhet të vuajë dënimin. Arrestimi u bë të enjten më 16 shtator.


Të fundit

Autor i disa vjedhjeve në Itali, arrestohet 29-vjeçari shqiptar i dënuar në mungesë

Përfundon arratisja për një 29-vjeçar me origjinë shqiptare në Itali. Burri mbi të cilin ishte lëshuar një urdhër arresti ishte...

Përmbyset varka, nëna sakrifikon jetën për të shpëtuar dy fëmijët

Një grua nga Venezuela ka bërë sakrifikuar jetën për të shpëtuar 2 fëmijët e saj, pasi barka me të cilën ata ishin duke lundruar...

Nuk e lejon djalin ta quaje ‘mami’, partnerja e Elon Musk zbulon arsyen pas këtij vendimi të çuditshëm

Grimes zbuloi se djali i saj, X Æ A-Xii, i referohet këngëtares me emrin Claire, dhe jo ‘mami’, raporton “Page Six”. “Të jesh nënë është...

Kultivonin kanabis në banesë, ja si gëzhoja e armës “fundosi” dy të rinjtë shqiptarë

Dy shqiptarë u dënuan me 8 vite burg në total nga Gjykata e Leicester në Britani për kultivim kanabisi dhe armëmbajtje pa leje. Më konkretisht,...

Super vila e florinjtë e ish-zv.presidentit afgan, tashmë në duart e luftëtarëve talebanë (Video)

17 kallëpe flori dhe tufa kartmonedhash tregoheshin se fundmi nga militantët talebanë që bastisnin një vilë gjigante të ish-zëvendës-presidentit të vendit Amrullah Saleh. Në pamjet...

Lajme të tjera

Web TV