Detaje nga krimi i rëndë në Divjakë/ Djali gjeti prindërit e vrarë dhe njoftoi policinë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Detaje të reja janë zbuluar nga krimi I dyfishtë në familje, mbrëmjen e sotme në Divjakë, ku Hekuran Rrasa vrau me armën e gjahut bashkëshorten Fëllënxa Rrasa dhe më pas vrau edhe veten.

Ka qenë djali i çiftit i cili ka dëgjuar të shtënat e armës së gjahut, kur krimi ka ndodhur. Kur ka hyrë në banesë ka konstatuar të vdekur të dy prindërit.

I tronditur, djali i çiftit ka njoftuar policinë, që ka mbërritur në vendin e ngjarjes, në fshatin Babunjë.

Burime nga policia thonë se gjatë ditës së sotme nuk ka pasur asnjë konflikt mes bashkëshortëve, të paktën nga dëshmitë e para të të afërmve.

Më herët nuk ka pasur nga 45-vjeçarja asnjë denoncim për dhunë në polici dhe nuk ka pasur urdhër mbrojtje për Fëllënxa Rrasën. Deri tani dyshohet që ngjarja të ketë ndodhur për motive të dobëta.


Të fundit

Pamje të rënda në Pejë/ Një djalë dhe një grua rrahin barbarisht një tjetër grua (Video)

Një rast shumë i rëndë dhune është regjistruar ditën e sotme në qendrën e qytetit të Pejës. Dy persona,...

Detaje nga krimi i rëndë në Divjakë/ Djali gjeti prindërit e vrarë dhe njoftoi policinë

Detaje të reja janë zbuluar nga krimi I dyfishtë në familje, mbrëmjen e sotme në Divjakë, ku Hekuran Rrasa vrau me armën e gjahut...

Shpërthime në Afganistan/ Të paktën 2 të vdekur, mbi 19 të plagosur

Të paktën 2 persona kanë vdekur dhe mbi 19 janë plagosur gjatë tre shpërthimeve në kryeqytetin e provincës lindore, Nangarhar. Ky është përshkruar si sulmi...

Sa fiton Lionel Messi te PSG? Media franceze zbulon shifrat

Sa fiton Lionel Messi te Paris Saint Germain? Për të zbuluar shifrat e kontratës astronomike që ka firmosur ylli argjentinas me klubin parizien ka...

Tragjike në Divjakë/ Vret gruan me armë gjahu në banesë dhe më pas veten

Dhuna ndaj gruas nuk ka të sosur, ku raste e vrasjes së tyre thuajse po bëhen të përditshme. Pas ngjarjes tragjike në Fier ku...

Lajme të tjera

Web TV