Krimi i dyfishtë në Divjakë/ Djali i viktimave mes lotëve: Jam në mes të rrugës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

“I lutem, dua ndihmë nga Zoti, jam mes rrugëve”. Në lot dhe i tronditur pasi gjeti prindërit të vdekur, djali i Hekuran dhe Fëllënxë Rrasës kërkon ndihmë.

Djali i çiftit, Leonard Rrasa tregon momentin si e mori vesh lajmin. Ai thotë se “Isha në kafe” në momentin që ndodhi ngjarja e rëndë.

Por cilat janë arsyet?

Në dëshminë e parë para grupit hetimor i biri është shprehur se “shkak i ngjarjes mund të ketë qenë një konflikt i çastit”, pasi nuk kishin debate.

Por cfarë thonë fqinjët, të cilët dëgjuan të shtënat?

Një banor i fshatit tha se kohët e fundit çifti kishte debate. “Ata nuk bënin llafe, po në fund po ziheshin”.

Por cili ishte motivi? “Fukarallëku” tha më tej fqinji.

Ai theksoi se “Hekurani punonte në bashkinë e Divjakës, ajo (gruaja) në shtëpi me punët e shtëpisë”, tha banori.


Të fundit

Krimi i dyfishtë në Divjakë/ Djali i viktimave mes lotëve: Jam në mes të rrugës

“I lutem, dua ndihmë nga Zoti, jam mes rrugëve”. Në lot dhe i tronditur pasi gjeti prindërit të vdekur,...

Kreu tre vrasje, gruaja u zhduk/ Miliarderi amerikan shpallet fajtor pas emisionit investigativ

Trashëgimtari amerikan i pasurive të paluajtshme Robert Durst, subjekt i dokumentarit të krimit HBO The Jinx, është dënuar për vrasjen e ikes së tij...

Inter lë pas humbjen me Realin, rikthehet te fitorja me goleadë dhe spektakël (Video)

Inter mposht Bologna-n me gjashtë gola dhe merr përkohësisht kreun e Serisë A. Zikaltrit duket se ia kanë nxjerrë kuqebluve inatin e humbjes së pësuar...

Pamje të rënda në Pejë/ Një djalë dhe një grua rrahin barbarisht një tjetër grua (Video)

Një rast shumë i rëndë dhune është regjistruar ditën e sotme në qendrën e qytetit të Pejës. Dy persona, një djalë i ri dhe...

Detaje nga krimi i rëndë në Divjakë/ Djali gjeti prindërit e vrarë dhe njoftoi policinë

Detaje të reja janë zbuluar nga krimi I dyfishtë në familje, mbrëmjen e sotme në Divjakë, ku Hekuran Rrasa vrau me armën e gjahut...

Lajme të tjera

Web TV