Ministrja Kushi: E nderuar për të kontribuar në rritjen e cilësisë së arsimit dhe zhvillimin e sportit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ministrja e Arsimit dhe Sportit Evis Kushi ka postuar disa momente nga ceremonia e betimit në Presidencë. Ajo theksoi se ndihet e motivuar dhe e ndërtuar që të kontribuoj në rritjen e cilësisë së arsimit dhe zhvillimin e mëtejshëm të sportit.

Ajo shkruan se: “Jam shumë e nderuar dhe e motivuar të vazhdoj kontributin tim duke shërbyer si Ministre e Arsimit dhe Sportit në këtë mandat të ri, për të vazhduar reformat e nisura dhe për të ndërmarrë politika e nisma të reja, me qëllim rritjen e cilësisë së arsimit dhe zhvillimin e mëtejshëm të sportit”.

Ndër të tjera, ministrja Kushi shprehet “Thellësisht mirënjohëse Kryeministrit Edi Rama dhe besimplotë që të gjithë së bashku do të bëjmë më të mirën për Shqipërinë dhe shqiptarët”.


Të fundit

Ministrja Kushi: E nderuar për të kontribuar në rritjen e cilësisë së arsimit dhe zhvillimin e sportit

Ministrja e Arsimit dhe Sportit Evis Kushi ka postuar disa momente nga ceremonia e betimit në Presidencë. Ajo theksoi...

Policia ndalon ”Range Rover”-in në Lezhë, arrestohet 41-vjeçari me pistoletë me 7 fishekë

Një 41-vjeçar me iniciale A.M. është arrestuar nga policia pasi në automjetin Range Rover ku po udhëtonte si pasagjer, gjatë një kontrolli në rreth-rrotullimin...

Zhdukja misterioze e 22-vjeçares amerikane, humb edhe i fejuari

Pas zhdukjes misterioze të 22-vjeçares amerikane, tashmë ka humbur dhe i fejuari saj 23-vjeçar Brian. Gabriela Petito, 22 vjeç, u largua nga Nju Jorku...

Sekuestrohen 46 doza kokaine gati për shitje, arrestohet 46-vjeçari në Tiranë

Goditet një rast i shpërndarjes së drogave të forta, ndërsa në pranga ka rënë një 46-vjeçar. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se...

Jimi Hendrix, vdekja tragjike e kitaristit virtuoz

Ai njihet si kitaristi më i madh i të gjitha kohërave. E zotëronte veglën muzikore në mënyrën më të mirë të mundshme. Madje mund...

Lajme të tjera

Web TV