Nuk e lejon djalin ta quaje ‘mami’, partnerja e Elon Musk zbulon arsyen pas këtij vendimi të çuditshëm

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Grimes zbuloi se djali i saj, X Æ A-Xii, i referohet këngëtares me emrin Claire, dhe jo ‘mami’, raporton “Page Six”.

“Të jesh nënë është ndjesi e çuditshme për disa arsye. Unë nuk identifikohem me atë fjalë që është gjithashtu vërtet e çuditshme sepse X thotë ‘Claire’, por nuk thotë ‘mama’,“- tha ajo gjatë një interviste ndërsa bëhej gati për në “Met Gala” të hënën.

Artistja 33-vjeçare tha se djali i saj, që erdhi në jetë nga marrëdhënia me Elon Musk, mund të mendojë se titulli ‘mami’ nuk i përshtatet asaj.

“Ndoshta ai mund ta ndjejë neverinë që unë kam për fjalën nënë,” tha ajo, duke shtuar: “as nuk e di pse kam një neveri, sepse më pëlqen, e respektoj, por nuk mund të identifikohem me të”.

Ajo gjithashtu diskutoi mbi mëmësinë, duke thënë se mirëpritja e foshnjës së saj me Musk i ka dhënë mundësinë të shohë një botë krejtësisht tjetër dhe shumë kreative.

“Unë mendoj se të pasurit një fëmijë ishte si një rilindje për mua artistikisht,”- tha ajo.

Grimes dhe Musk, i cili është 50 vjeç, mirëpritën fëmijën e tyre të parë së bashku në maj 2020.

Musk gjithashtu ka pesë djem nga martesa e tij e mëparshme me autoren Justine Wilson: binjakët Griffin dhe Xavier dhe trinjakët Damian, Saxon dhe Kai.


Të fundit

Nuk e lejon djalin ta quaje ‘mami’, partnerja e Elon Musk zbulon arsyen pas këtij vendimi të çuditshëm

Grimes zbuloi se djali i saj, X Æ A-Xii, i referohet këngëtares me emrin Claire, dhe jo ‘mami’, raporton...

Kultivonin kanabis në banesë, ja si gëzhoja e armës “fundosi” dy të rinjtë shqiptarë

Dy shqiptarë u dënuan me 8 vite burg në total nga Gjykata e Leicester në Britani për kultivim kanabisi dhe armëmbajtje pa leje. Më konkretisht,...

Super vila e florinjtë e ish-zv.presidentit afgan, tashmë në duart e luftëtarëve talebanë (Video)

17 kallëpe flori dhe tufa kartmonedhash tregoheshin se fundmi nga militantët talebanë që bastisnin një vilë gjigante të ish-zëvendës-presidentit të vendit Amrullah Saleh. Në pamjet...

E rëndë/ Humb jetën shqiptari në Itali, po kujdesej për krasitjen e pemëve në një fermë (Emri)

Një 42-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në mënyrë të papritur në Leçe, Itali. Viktima Flamur Celtahiri banonte në Taviano, ndërsa punonte në një fermë...

Sulmet e dhunshme në Capitol/ Qindra protestues përpara ndërtesës, policia blindon zonën

Nën hijen e një Kapitoli të fortifikuar, disa qindra demonstrues dolën të shtunën në një tubim për të mbështetur ata që akuzohen për sulmin...

Lajme të tjera

Web TV