Sekuestrohen 46 doza kokaine gati për shitje, arrestohet 46-vjeçari në Tiranë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Goditet një rast i shpërndarjes së drogave të forta, ndërsa në pranga ka rënë një 46-vjeçar. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se shtetasi me inicialet D. K., gjatë kontrollit të çantës të dorës dhe të automjetit të tij, shërbimet e Policisë, gjetën 46 doza me lëndë narkotike kokainë, gati për shitje, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

46-vjeçari akuzohet për veprën penale “Prodhim dhe shitja e narkotikëve”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.


Të fundit

Sekuestrohen 46 doza kokaine gati për shitje, arrestohet 46-vjeçari në Tiranë

Goditet një rast i shpërndarjes së drogave të forta, ndërsa në pranga ka rënë një 46-vjeçar. Burime zyrtare nga...

Jimi Hendrix, vdekja tragjike e kitaristit virtuoz

Ai njihet si kitaristi më i madh i të gjitha kohërave. E zotëronte veglën muzikore në mënyrën më të mirë të mundshme. Madje mund...

Themelimi në shtator 1851/ New York Times, 132 Çmime Pulitzer

Në shtator të vitit 1851 – Filloi botimi i gazetës The New-York Daily Times, e cila më vonë do të bëhet The New York...

Pengu i një gruaje

Nga Shpendi Topollaj - Kanë kaluar vite qysh atëherë. Ndofta nuk ia vlen fare ta kujtoj atë histori, por sesi qenka njeriu. Jo vetëm që...

Bashkim Kadiu në librin “Enciklopedia e vlerave”

Përcjell mesazhe qytetarie, urtësie dhe pajtimi Ka vetëm pak dit, fund gushti 2021, që doli nga shtypi, libri i Bashkim Kadiut “Enciklopedia e vlerave”. Një...

Lajme të tjera

Web TV