Yuri Kim uron Ramën: Mandati i tretë historik, SHBA do të punojë me Shqipërinë për të forcuar demokracinë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Menjëherë pas marrjes së detyrës së qeverisë së re, kanë ardhur edhe urimet nga ndërkombëtarët.

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka uruar Ramën për mandatin e tretë që e konsideron historik.

Përmes një mesazhi në ‘Twitter’, Kim shkruan se SHBA mezi pret të punojë intensivisht me Shqipërinë për të forcuar demokracinë.

MESAZHI I YURI KIM
Urime Kryeministrit
@ediramaal
në nisjen zyrtare të mandatit të tretë historik. SHBA mezi pret të punojë intensivisht me Shqipërinë për të forcuar demokracinë, mbrojtjen dhe biznesin. Urime dhe suksese!


Të fundit

Yuri Kim uron Ramën: Mandati i tretë historik, SHBA do të punojë me Shqipërinë për të forcuar demokracinë

Menjëherë pas marrjes së detyrës së qeverisë së re, kanë ardhur edhe urimet nga ndërkombëtarët. Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim...

Betimi i qeverisë/ Soreca dhe OSBE urojnë Ramën pas marrjes së detyrës

Pas betimit të qeverisë së re e cila nisi menjëherë nga puna ditën e sotme mbledhjen e parë në kryeministri kanë ardhur edhe reagimet...

Rama njofton krijimin e Agjencisë për Media dhe Informim: Do garantojë transparencë

Krijimi i një Agjencie për Mediat dhe Informimin është një ndër vendimet e para që u morën sot nga qeveria 'Rama 3'. Në fjalën...

Betimi i Ramës dhe ministrave te Meta, publikohen fotot e ceremonisë

Presidenca e Republikës ka publikuar fotot nga ceremonia e betimit të kryeministrit Edi Rama dhe kabinetit të tij qeveritar. Me dorën mbi Kushtetutën e Shqipërisë,...

Rama mesazh ministrave: Kush shkel në dërrasë të kalbur e ka punën me ligjin

Kryeministri Edi Rama i ka dhënë një mesazh të qartë të gjithë ministrave, gjatë kohës që ata do jenë në detyrë, sa i përket...

Lajme të tjera

Web TV