Juventus harron të fitojë në Serie A, Rebiç shtang bardhezinjtë dhe i jep pikë Milanit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Juventusi nuk e ka shijuar ende fitoren e parë në Serinë A dhe në katër ndeshje renditet në vendin e 18-të me vetëm dy pikë, pas dy barazimeve dhe dy humbjeve.

Kryendeshja e Serisë A ndaj Milanit u mbyll në barazim 1-1. Një gol i shpejtë i Moratas që në minutën e katërt të takimit krijoi idenë se kjo do të ishte ndeshja e kthesës për skuadrën e Allegrit.

Por, megjithë volumin e madh të lojës, Juventusi nuk pati ndonjë rast tjetër të pastër shënimi dhe dyshja Dybala-Morata nuk funksionon në sulm.

Milani barazoi me Rebiç në minutën e 75 të takimit. Goli frymëzoi kuqezinjtë që në minutat e mbetura patën edhe tre raste të pastra për të shënuar. Me pak fat, fillimisht Rebiç, më pas Kalulu dhe Florenci mund t’i kishin dhënë tri pikët skuadrës.


Të fundit

Juventus harron të fitojë në Serie A, Rebiç shtang bardhezinjtë dhe i jep pikë Milanit

Juventusi nuk e ka shijuar ende fitoren e parë në Serinë A dhe në katër ndeshje renditet në vendin...

Godet Antonela: Dua meshkuj mbi 40 vjeç se kanë eksperiencë seksuale, mund të më ngacmoni lirisht!

Ish konkurrentja e Për’Puthen, Antonela Berisha, e ftuar në rubrikën ‘Trotuar’ në e Diell ka ‘goditur’ me deklaratën e saj në lidhje me meshkujt...

Studimi amerikan: Moderna mbron më shumë dhe më gjatë se Pfizer

Një studim nga Qendra Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) sugjeron që vaksina Moderna jep mbrojtje më të mirë afatgjatë kundër shtrimit...

Internet me shpejtësinë e dritës / Google teston me sukses metodën e re të transmetimit

Shkencëtarët kanë testuar me sukses ofrimin e shërbimit të internetit përmes grimcave të dritës, duke cilësuar këtë si hap gjigant në drejtim të ofrimit...

Inaugurimi i TKOB/ Rama publikon pamje nga “Grand Gala”: Dita erdhi! Kushte dinjitoze për të qenë në lartësinë e zërave të njohur nëpër botë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka publikuar momente nga “Grand Gala” që shënoi inaugurimin e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit pas rikonstruksionit. Në një...

Lajme të tjera

Web TV