U kap “mat” duke trafikuar kanabis, arrestohet 27-vjeçari në Vlorë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 27-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Vlorës, pasi akuzohet për shpërndarje të lëndëve narkotike.

Në pranga ka rënë shtetasi A. Z., 27 vjeç, banues në lagjen “Isa Boletini”, Vlorë.

Arrestimi i tij u bë pasi, në lagjen “Isa Boletini”, Vlorë, gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndaj tij, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 440 gr lëndë narkotike të dyshuar cannabis sativa.

Njoftimi i policisë:

Vlorë/Vijon puna e pandërprerë për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Arrestohet në flagrancë një 27-vjeçar që posedonte dhe shpërndante lëndë narkotike cannabis sativa.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme, në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Vlorë, në vijim të goditjeve kundër aktivitetit kriminal në fushën e prodhimit dhe shpërndarjes së lëndëve narkotike, arrestuan në flagrancë shtetasin:

A. Z., 27 vjeç, banues në lagjen “Isa Boletini”, Vlorë.

Arrestimi i tij u bë pasi, në lagjen “Isa Boletini”, Vlorë, gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndaj tij, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 440 gr lëndë narkotike të dyshuar cannabis sativa.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.


Të fundit

U kap “mat” duke trafikuar kanabis, arrestohet 27-vjeçari në Vlorë

Një 27-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Vlorës, pasi akuzohet për shpërndarje të lëndëve narkotike. Në pranga ka...

Dëshmia e rrallë e vëllait të kreut të “bandës Xhevdet Mustafa”: Pas ’90-ës kur në Durrës u kthyen disa agjentë të Sigurimit nga Zelanda...

Nga Dashnor Kaloçi Publikohet historia e panjohur dhe e bujshme e të ashtuquajturës “banda Xhevdet Mustafa”, ku bënin pjesë: Sabaudin Haznedari, Xhevdet Mustafa dhe Halit...

Italianët mbledhin firma për legalizimin e kanabisit, ja çfarë do të ndodhë nëse thirret referendumi

Italia do të vendosë nëse do të dekriminalizojë apo jo kanabisin në një referendum vitin e ardhshëm, pasi grupet e fushatës arritën të mbledhin...

Numër i vogël protestuesish para Kapitolit mes masash të rrepta të sigurisë

Nën hijen e një Kapitoli të fortifikuar, disa qindra demonstrues dolën të shtunën në një tubim për të mbështetur ata që akuzohen për sulmin...

Aksidentohet makina në aksin Burrel-Milot, njëri prej 6 anëtarëve të familjes dërgohet me helikopter në spital

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë mëngjes në rrugën nacionale Burrel-Milot. Sipas burimeve ngjarja ka ndodhur në Baz, ku mësohet se në aksident është...

Lajme të tjera

Web TV