Përfundon shkolla në Kamëz, Rama: Asnjë gjurmë nga tërmeti, 420 fëmijë do mësojnë në ambiente të reja

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Nxënësit e shkollës “Dom Nikollë Kaçorri” tashmë do të ulen në bankat e shkollës, në ambiente krejtësisht të reja, që nuk kanë asnjë gjurmë nga tërmeti i 26 nëntorit.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga shkolla e rikonstruktuar, e cila është njëkohësisht edhe kopsht të cilën ka zgjedhur që ta komentojë thjesht me një fjalë “super”.

“Super. Shkolla dhe kopshti “Dom Nikollë Kaçorri” në Kamëz kanë fshirë çdo gjurmë të tërmetit. 420 fëmijë do mësojnë në këto hapësira të reja pa asnjë dallim nga shkollat e kopshtet europiane ku mësojnë bashkëmoshatarët e tyre”, shkruan Rama.


Të fundit

Përfundon shkolla në Kamëz, Rama: Asnjë gjurmë nga tërmeti, 420 fëmijë do mësojnë në ambiente të reja

Nxënësit e shkollës “Dom Nikollë Kaçorri” tashmë do të ulen në bankat e shkollës, në ambiente krejtësisht të reja,...

“U paguan për strehimin e afganëve”/ Rama përgënjeshtron Macron: E pavërtetë! Na propozuan para, por nuk pranuam!

Kryeministri Edi Rama në një prononcim të dhënë për gazetën franceze “Liberation” ka përgënjeshtruar deklaratat e presidentit Macron se Shqipëria paguhet për akomodimin e shtetasve afganë. I...

Vrau 8 persona e plagosi 6 të tjerë, publikohet momenti kur policia neutralizon sulmuesin në Rusi (Video)

Tetë kanë ndërruar jetë dhe të paktën gjashtë të tjerë kanë mbetur të plagosur pasi një i ri hapi zjarr në Universitetin Shtetëror të...

Djali i Mehmet Shehut sjell debatet në Byro e bisedat me Liri Belishovën: S’ka vetëvrasje, vetëm vrasje! Pse komunistët shqiptarë më kujtojnë mafien!

“Në këtë botë nuk ka vetëvrasje, ka vetëm vrasje”. Këto fjalë të Jevtushenkos do të citonte Liri Belishova 70 vjet pas vetëvrasjes së të...

Përplasja me Serbinë/ Albin Kurti flet në Parlament: Targat e reja, imponim nga Beogradi

Kryeministri Albin Kurti deklaruar në Parlament se vendosja e targave të Republikës së Kosovës për të gjitha automjetet me tabela të Serbisë, “nuk ka...

Lajme të tjera

Web TV