Reciprociteti për targat serbe, Vuçiç paralajmëron masa ekonomike dhe politike ndaj Kosovës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pas vendimit që mori Kosova për të mos lejuar automjetet me targa serbe në vend, presidenti Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka dalë një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp. Vuçiç e ka cilësuar si një ndër ditët më të vështira të qytetarëve serbë që jetojnë në Kosovë, ndërsa ka bërë me dije se ditën e nesërme ka thirrur një mbledhje të Këshillit të Sigurisë.

Presidenti i Serbisë ka paralajmëruar se mund të marrin dhe masa ekonomike dhe politike ndaj Kosovës, ndërsa a iu ka bërë thirrje qytetarëve serb që të mos bien pre e provokimeve, por të protestojnë në mënyrë paqësore.

“Shpresoj se nuk do të na duhet të marrim masat tona, si ekonomike ashtu edhe politike, sepse kjo nuk do të ishte mirë për të gjithë rajonin, veçanërisht për marrëdhëniet tona me Prishtinën”, tha Vuçiç.


Të fundit

Reciprociteti për targat serbe, Vuçiç paralajmëron masa ekonomike dhe politike ndaj Kosovës

Pas vendimit që mori Kosova për të mos lejuar automjetet me targa serbe në vend, presidenti Serbisë, Aleksandër Vuçiç...

Iu sul Bashës, komentuesit “masakrojnë” Berishën: Po sulmon krimbat që ke lindur

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar kryedemokratin Lulzim Basha pasi ky i fundit bllokoi sot çdo mundësi për referendum brenda partisë duke ndaluar forumet anti-amerikane. “Miq,...

Kursente kafet, veshjet dhe kondicionerin/ Milioneri koprrac vendos “të lëshojë” dorën

Graham Stephan është në rrugën e duhur për të fituar më shumë se 6 milion dollarë këtë vit, dhe më në fund po i...

Shtëpia ku u vra Caroline jepet me qira, flet arabi: S’më zë gjumi natën

Disa ditë më parë është bërë i ditur se shtëpia në të cilën jetonte 20-vjeçarja Caroline, që u vra nga i shoqi, i është...

Plagosën të riun në Qafë Kashar, shpallen në kërkim tre autorët

Policia ka zbardhur plagosjen e të riut në Qafë Kashar mesnatën e 17 shtatorit. Me armë zjarri u plagos 21-vjeçari R.S, i cili ndodhet...

Lajme të tjera

Web TV