SHBA thirrje Prishtinës dhe Beogradit: Ulni menjëherë tensionet

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka kërkuar që Kosova dhe Serbia të ulin tensionet menjëherë. Në një reagim në Twitter, Ambasada amerikane shkruan se i bashkohet thirrjes së Bashkimi Evropian pas situatës së tensionuar në pikat kufitare si pasojë e vendimit të fundit të Qeverisë së Kosovës për ndalimin e automjeteve me targa serbe.

“Ne i bashkohemi thirrjes së Bashkimit Evropian që Kosova dhe Serbia të përmbahen nga veprimet e mëtejshme të njëanshme dhe t’i ulin tensionet –menjëherë, pa vonesë”, shkruan ambasada amerikane në Kosovë.


Të fundit

SHBA do të lejojë hyrjen e udhëtarëve të vaksinuar plotësisht nga BE dhe Mbretëria e Bashkuar

Çdo qytetar i BE dhe Mbretërisë së Bashkuar që ka kryer dy dozat e vaksinës ndaj COVID-19 do të...

SHBA thirrje Prishtinës dhe Beogradit: Ulni menjëherë tensionet

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka kërkuar që Kosova dhe Serbia të ulin tensionet menjëherë. Në një reagim në Twitter,...

Gjendet i pajetë një person në Tiranë, dyshohet se kishte vdekur prej ditësh

Një i moshuar është gjetur i vdekur në një banesë në Tiranë. Burimet zyrtare bëjnë me dije se i moshuari dyshohet se kishte ndërruar jetë...

Covid në Shqipëri/ Humbin jetën 7 persona, ja sa raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve. Çdo qytetar mbi 18...

Universiteti Mesdhetar i Shqipërisë – drejt akreditimit pranë Federatës Europiane të Arsimit (FEDE)

Ditën e Premte, datë 17 Shtator Rektori i UMSH. Prof.Dr Adrian Civici, Prof.Dr.Ksenofon Krisafi, Dekani i Fakultetit shkencave juridike dhe marrëdhënieve ndërkombëtare dhe prof.Dr.Ylljet...

Lajme të tjera

Web TV