Të shtëna me armë në një Universitet të Rusisë, pamjet dramatike kur nxënësit hidhen nga dritaret (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Tetë persona u konfirmuan të vrarë dhe gjashtë të plagosur nga të shtënat në kampusin e një universiteti në qytetin rus të Perm. Autori i krimit u kap nga policia. Njerëz të tmerruar u filmuan duke ikur nga një ndërtesë përmes dritareve.

Incidenti ndodhi në Universitetin Shtetëror të Perm, një nga universitetet më të vjetër në Urals. Mediat sociale të shkollës të hënën në mëngjes paralajmëruan të gjithë ata që ishin në kampus të largoheshin nëse ishte e mundur, ose të mbylleshin brenda një dhome.

Sulmi përfundoi me kapjen e autorit, njoftuan autoritetet e universitetit dhe policia. Sipas disa mediave, ai u plagos nga policia.

Hetuesit thanë se sulmuesi është student në këtë universitet. Raportet e mëparshme të pakonfirmuara e identifikuan atë si një 18-vjeçar të quajtur Timur Bekmansurov, i cili dyshohet se bëri komente në rrjetet sociale, ku përshkruante motivet e tij për këtë sulm ekstrem.


Të fundit

“Dilni jashtë, tërmet 8 ballë”/ “Çmendet” i riu në Golem, terrorizon banorët me altoparlant

Policia ka arrestuar ditën e sotme një 18-vjeçar në Kavajë pasi ka ngjallur panik te banorët. Mësohet se 18-vjeçari me...

Plas në Paris: Messi nuk e kapërdin dot zëvendësimin, refuzon t’i japë dorën trajnerit Pochettino (Video)

PSG fitoi në frymën e fundit 2-1 ndaj Lyon, por Lionel Messi u tërbua! Një situatë e pazakontë ka ndodhur mbrëmë në Paris, teksa...

Përdhunuan 4 muaj më parë 15-vjeçaren në Mirditë, prokuroria mbyll hetimet për 5 të akuzuarit

Prokuroria e Lezhës ka mbyllur hetimet dhe ka dërguar për gjykim çështjen në ngarkim të 5 personave, të cilët u arrestuan në muajin maj...

Të shtëna me armë në një Universitet të Rusisë, pamjet dramatike kur nxënësit hidhen nga dritaret (Video)

Tetë persona u konfirmuan të vrarë dhe gjashtë të plagosur nga të shtënat në kampusin e një universiteti në qytetin rus të Perm. Autori...

Atentat ndaj Zoran Zaev, ndërhyjnë Shërbimet Sekrete të Greqisë!

Shërbimet Sekrete të Greqisë kanë shmangur një atentat ndaj Zoran Zaevit. Vetëm pak muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës nga Aleksis Tsipras dhe Zoran...

Lajme të tjera

Web TV