“Topi i Artë” / Zbulohen 10 kandidatët për fitoren e çmimit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pasi u anulua para një viti për shkak të pandemisë, këtë vit “Topi i Artë” nuk do të anulohet. Çmimi më i rëndësishëm në aspektin personal për një futbollist do të jepet në muajin dhjetor të këtij viti.

Lojtarët kanë mundësinë që të bëjnë paraqitje akoma më të mira dhe të bindin për fitimin e “Topit të Artë”.

“Goal.com” ka zbuluar ditën e sotme 10 kandidatët për fitimin e këtij çmimi dhe nuk ka shumë surpriza.

Nuk mund të mungonte Robert Lewandowski, i cili shihej si favoriti për të fituar “Topin e Artë” një vit më parë, nëse nuk do të ishte anuluar ceremonia.

Kandidatët:

Leo Messi

Robert Lewandowski

Jorginho

N’Golo Kante

Romelu Lukaku

Erling Haaland

Kylian Mbappe

Cristiano Ronaldo

Kevin De Bruyne

Karim Benzema/MCN.tv

 


Të fundit

Gjendet i pajetë një person në Tiranë, dyshohet se kishte vdekur prej ditësh

Një i moshuar është gjetur i vdekur në një banesë në Tiranë. Burimet zyrtare bëjnë me dije se i moshuari...

Covid në Shqipëri/ Humbin jetën 7 persona, ja sa raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve. Çdo qytetar mbi 18...

SHBA do të lejojë hyrjen e udhëtarëve të vaksinuar plotësisht nga BE dhe Mbretëria e Bashkuar

Çdo qytetar i BE dhe Mbretërisë së Bashkuar që ka kryer dy dozat e vaksinës ndaj COVID-19 do të mund të hyjë lirisht në...

Universiteti Mesdhetar i Shqipërisë – drejt akreditimit pranë Federatës Europiane të Arsimit (FEDE)

Ditën e Premte, datë 17 Shtator Rektori i UMSH. Prof.Dr Adrian Civici, Prof.Dr.Ksenofon Krisafi, Dekani i Fakultetit shkencave juridike dhe marrëdhënieve ndërkombëtare dhe prof.Dr.Ylljet...

OKB paralajmëron: Koreja e Veriut po zhvillon me shpejtësi programin bërthamor

Agjencia Ndërkombëtare për Energji Bërthamore (IAEA) tha se Koreja e Veriut me shpejtësi po e zhvillon programin e saj bërthamor. Vlerësimet u bën nga...

Lajme të tjera

Web TV