Dita Ndërkombëtare e Paqes, Rama: Shqipëria gjithmonë kontribuese në misionet paqeruajtëse në botë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama jep një mesazh në Ditën Ndërkombëtare të Paqes, duke u shprehur se “kjo ditë na rikujton se ka më shumë gjëra që na bashkojnë sesa ato që mund të na ndajnë”.

Rama shkruan në ‘Facebook’ se Shqipëria ka kontribuar dhe do të vazhdojë të japë kontributin e saj në misione paqeruajtëse anembanë globit, në rritjen e bashkëpunimit, sigurisë e tolerancës.

Mesazhi i Ramës:

Dita Ndërkombëtare e Paqes🕊
Si një vend anëtar në NATO, Shqipëria ka kontribuar dhe do të vazhdojë të japë kontributin e saj në misione paqeruajtëse anembanë globit, në rritjen e bashkëpunimit, sigurisë e tolerancës🌍
Kjo ditë na rikujton se ka më shumë gjëra që na bashkojnë sesa ato që mund të na ndajnë.
#KrenarpërShqipërinë🇦🇱


Të fundit

Dita Ndërkombëtare e Paqes, Rama: Shqipëria gjithmonë kontribuese në misionet paqeruajtëse në botë

Kryeministri Edi Rama jep një mesazh në Ditën Ndërkombëtare të Paqes, duke u shprehur se “kjo ditë na rikujton...

Targat! Vuçiçi “frikësohet” nga Albin Kurti: Kërkojmë tërheqjen e të gjitha trupave nga veriu

Në fillim të fjalimit të tij para publikut, Vuçiç foli për situatën në ushtrinë serbe, si dhe në Ministrinë e Brendshme. Kreu serb tha...

U helmua me çajin jeshil/ Gjykata Evropiane shpall vendimin: Rusia, përgjegjëse për vrasjen e Litvinenkos

Gjykata Evropiane për të Drejta të Njeriut ka lëshuar një vendim që përcakton se Rusia ka qenë përgjegjëse për vrasjen e ish-zyrtarit rus të...

Vodhën një market në Vlorë, Policia arreston 5 hajdutët e mitur

Policia e Vlorës ka mundur të identifikojë dhe kapë 5 autorët e dyshuar për vjedhjen e një biznesi në lagjen “Pavarësia 2”, në qytetin...

“Më fal që nuk di të dua pak, por të dua vetëm shumë”! Helena Kadare feston sot ditëlindjen, urimi i veçantë i Kadaresë

Shkrimtari i njohur Ismail Kadare i ka kushtuar disa fjalë të bukura bashkëshortes së tij, Helena Kadare me rastin e ditëlindjes. Për ‘Balkanewb’, ai...

Lajme të tjera

Web TV