‘Dita pa makina’, ja në cilat rrugë të Tiranës do të kufizohet qarkullimi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në kuadër të “Javës Europiane të Lëvizshmërisë”, Bashkia e Tiranës rikthen më 22 shtator nismën “Dita pa Makina”, e cila synon ndërgjegjësimin e qytetarëve që të shmangin të paktën për një ditë përdorimin e automjeteve të tyre, të cilat janë edhe ndotëset kryesore të ajrit.

Bashkia e Tiranës nxit qytetarët që t’i lënë mjetet e tyre në shtëpi dhe t’i bashkohen aktiviteteve të “Ditës pa Makina” si këmbësorë, së bashku me familjen e tyre.

Për të garantuar mbarëvajtjen e aktiviteteve të shumta dhe për t’i dhënë mundësi qytetarëve që të festojnë qetësisht, Bashkia e Tiranës, në bashkëpunim me Policinë e Shtetit dhe Policinë Bashkiake, ka marrë të gjitha masat për kufizimin e qarkullimit të automjeteve në date 22 shtator nga ora 08:00 deri në orën 14:00, në disa prej rrugëve të qytetit.

Kufizimi i qarkullimit të automjeteve do bëhet si më poshtë:

•Rruga “Luigj Gurakuqi”, duke filluar nga kryqëzimi me rrugën “Xhorxh Bush” deri në sheshin “Avni Rustemi”.

•Rruga “Kostandin Kristoforidhi” deri në kryqëzimin me rrugën “Luigj Gurakuqi”

2.Qarkullimi i mjeteve të emergjencës dhe Policisë së Shtetit do të vazhdojë normalisht në segmentet rrugore sipas pikës 1.

3.Qarkullimi i mjeteve të tjera do të vazhdojë në segmentet e mëposhtme:

•Rruga “Xhorxh Bush” – Rruga -Barikadave”

•Rruga “Hoxha Tahsim”,- “Rruga “Tefta Tasho Koço”

4.Qarkullimi i mjeteve të transportit publik linja -Porcelan – Qendër- do të devijojë në sheshin “Avni Rustemi” dhe do të stacionohet pranë tij.


Të fundit

‘Dita pa makina’, ja në cilat rrugë të Tiranës do të kufizohet qarkullimi

Në kuadër të “Javës Europiane të Lëvizshmërisë”, Bashkia e Tiranës rikthen më 22 shtator nismën “Dita pa Makina”, e...

Papa Françesku deklaratë tronditëse: Më donin të vdekur

“Jam ende gjallë. Pavarësisht se disa më donin të vdekur”; Papa Francesk befasoi me deklaratën e tij gjatë takimit me disa priftërinj jezuitë në...

Rama reagon për reciprocitetin e targave: Kosova të dialogojë, Serbia të bashkëpunojë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me reciprocitetin e targave të Kosovës me Serbinë. Kreu i qeverisë thekson se Serbia duhet të bashkëpunojë...

Shpërthen bombola e gazit në lokalin e Durrësit, dy të plagosur

Dy persona kanë mbetur të plagosur nga shpërthimi i një bombol gazi në Durrës. Sipas policisë, rreth orës 14:45,në Kallm, Durrës, dyshohet se si pasojë...

Çfarë shihni të parën? Zbuloni nëse jeni gjuetar apo pre në dashuri

Me këtë test vëzhgimi ne do të analizojmë qasjen tuaj ndaj marrëdhënieve të dashurisë dhe do të zbulojmë nëse partnerët tuaj ju perceptojnë si...

Lajme të tjera

Web TV