E rëndë në Greqi/ Motori humb kontrollin dhe përplaset me shtyllën, ndërron jetë i riu shqiptar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi. Një i ri shqiptar, së bashku me shokun e tij grek, kanë humbur jetën pas një aksidenti me motor.

Mediat Helene shkruajnë se, 21-vjeçari shqiptar Erdi Rushitaj dhe 17-vjeçari grek, Mateos Karagiannakis, ishin duke udhëtuar në ishullin e Kretës, ku motori në të cilin ndaheshin humbi kontrollin dhe u përplas me një shtyllë në anë të rrugës.

21-vjeçari shqiptar humbi jetën në vend ndërsa 17-vjeçari ndërroi jetë pasi u transportuar në spital.

Në vendin ku ndodhi ngjarja, miq e të afërm të të rinjve kanë vendosur lule e kanë ndezur qirinj.


Të fundit

E rëndë në Greqi/ Motori humb kontrollin dhe përplaset me shtyllën, ndërron jetë i riu shqiptar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi. Një i ri shqiptar, së bashku me shokun e tij grek,...

Elinang Sfranza-Prijësi i Beratit dhe Shqipërisë, Shekulli i Dhjetë

(Fushata e përgjakshme e Vasili II të Maqedonisë për shtypjen e qëndresës shqiptare të shekullit X-XI) Nga Ilir Cenollari Pëllumb Xhufi në librin “Nga Paleologët te...

Ushtroi dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij, arrestohet 31-vjeçari në Fier

Policia e Fierit ka arrestuar një 31-vjeçar, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij. Në pranga ka rënë i riu Luis...

Arkiva/ Mbledhja sekrete e Byrosë pas prishjes së marrdhënieve me Kinën

Kina i pret ndihmat Shqipërisë, Enveri ndërpret pushimet dhe nis sulmin Nota e protestës, që Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës Popullore të Kinës...

Xhaçka takon ambasadoren e SHBA në OKB: Mirëpres thellimin e bashkëpunimit me miqtë tanë strategjik

Gjatë qëndrimit të saj në Nju Jork, Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, zhvilloi një takim me ambasadoren e SHBA në...

Lajme të tjera

Web TV