Nuk iu bind urdhrit të policisë dhe aksidentoi efektivin, arrestohet shoferi i ‘Audi’-t

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Nuk iu bind urdhrit të punonjësit të Policisë për të ndaluar dhe në tentativë e sipër për t’u larguar aksidentoi efektivin, arrestohet i riu. Ngjarja ndodhi rreth orës 21:45. Salla Operative e Policisë Librazhd është njoftuar nga Komisariati i Policisë Pogradec, se mjeti tip “Audi”, me drejtues shtetasin Bledi Larti, nuk i ishte bindur urdhrit të shërbimeve të Policisë Pogradec për të ndaluar, por kishte vijuar lëvizjen me shpejtësi në drejtim të Librazhdit.

Me marrjen e njoftimit janë organizuar shërbimet e Policisë, të cilat kanë ngritur pikë kontrolli në aksin rrugor Prrenjas-Pogradec. Drejtuesi i mjetit tip “Audi”, kur ka konstatuar shërbimet e Policisë, përsëri nuk i është bindur urdhrit të punonjësit të Policisë për të ndaluar, por ka vijuar lëvizjen me shpejtësi duke aksidentuar punonjësin e Policisë së Patrullës së Përgjithshme, shtetasin Sokol Hoxha, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Në ndjekje të automjetit janë vënë shërbimet e tjera të Policisë dhe në qytetin e Librazhdit është bërë i mundur ndalimi i tij.

Në përfundim të veprimeve hetimore, nga oficeri i Policisë Gjyqësore pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan u arrestua në flagrancë për veprat penale “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese” e mbetur në tentativë dhe “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, 31-vjeçari, banues në Tiranë dhe materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.


Të fundit

Nuk iu bind urdhrit të policisë dhe aksidentoi efektivin, arrestohet shoferi i ‘Audi’-t

Nuk iu bind urdhrit të punonjësit të Policisë për të ndaluar dhe në tentativë e sipër për t’u larguar...

“Leje për të gjithë në fundjavë”/ Rama ngre në këmbë studentët e Akademisë Ushtarake në New York

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një video nga momenti i veçantë i pritjes në Akademinë Ushtarake “West Point” në...

Erion Braçe “përmbys” karrigen: Nuk erdha si hajdut

E premtja ishte dita e fundit në detyrë si zv.kryeministër për Erion Braçen, që duke filluar nga dita e sotme do të jetë vetëm...

Zyra e Presidentit Gjukanoviç: Rusia po ndërhyn në punët e brendshme të Malit të Zi

Zyra e presidentit të Malit të Zi akuzoi të dielën autoritetet e Moskës dhe kreun e Kishës Ortodokse Ruse për ndërhyrje në punët e...

Leonard Kohen, këngëtari më zërin e thellë që të bën të ëndërrosh

21 shtator 1934 - In memorian në ditën e lindjes të legjendës së muzikës  Leonard Veizi Një zë i thellë, prej basi. Një ritëm i përmbajtur...

Lajme të tjera

Web TV