Të shtëna me armë në SHBA, plagosen pesë persona

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pesë persona, përfshirë një djalë 13-vjeç, u plagosën kur një person i armatosur hapi zjarr ndaj një grupi jashtë një mini-tregu në Uashingtonin juglindor, tha policia federale. Ngjarja ndodhi pak pas orës 08:30 (lokale) para një dyqani në Alabama Avenue.

Përveç adoleshentit, dy burra dhe dy gra u plagosën. Njëri nga burrat u qëllua në gjoks dhe po trajtohet në gjendje kritike, por të qëndrueshme.

I dyshuari është arratisur dhe është shpallur në kërkim. “Në qytetin tonë, nëse dikush qëllon një turmë njerëzish, duke plagosur pesë të pafajshëm është e papranueshme, ” tha shefi i policisë Robert Cody. “Është e papranueshme,” këmbënguli ai. “Mund të jetë fëmija, nëna, babai, motra, vëllai i kujtdo.”


Të fundit

Të shtëna me armë në SHBA, plagosen pesë persona

Pesë persona, përfshirë një djalë 13-vjeç, u plagosën kur një person i armatosur hapi zjarr ndaj një grupi jashtë...

Ekziston një pjesë e dytë e videos erotike mes Kim Kardashian dhe ish të dashurit të saj? Përgjigjet avokati

Avokati i Kim Kardashianit ka mohuar ekzistencën e një video-kasete seksuale të pa publikuar pasi Wack 100 pretendoi se posedonte video pornografike të saj...

Braçe për Berishën: Kufoma që shëtit, eksportoi naftë për makinën e luftës së Millosheviçit

Deputeti i PS-së, Erion Braçe, ka reaguar për takimin e zhvilluar nga ish-kreu i PD-së në Fier, i cili tha se fermerët e Fierit...

Ahmetaj prezantohet si i deleguari politik i PS për qarkun e Vlorës: PS nuk ka konflikte ka debate, konfliktet përjashtojnë ata që i iniciojnë

Zv. kryeministri Arben Ahmetaj ka dhënë mesazhin e tij të parë pasi është prezantuar sot si i deleguari politik i PS për qarkun e...

Dita Botërore e Alzheimerit: Cilat janë kujtimet e para që humbasin me sëmundjen

Shtatori është muaji i Alzheimerit dhe data 21 është vendosur si dita botërore e ndërgjegjësimit ndaj të gjithë grupit të sëmundjeve që shkakton demenca. Alzheimer është...

Lajme të tjera

Web TV