Xhaçka takon ambasadoren e SHBA në OKB: Mirëpres thellimin e bashkëpunimit me miqtë tanë strategjik

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gjatë qëndrimit të saj në Nju Jork, Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, zhvilloi një takim me ambasadoren e SHBA në Kombet e Bashkuara, Linda Thomas -Greenfield.

Ambasadorja Greenfield vlerësoi mbështetjen humanitare që Shqipëria ka ofruar për qytetarët afganë, si dhe siguroi bashkëpunimin me një aleat e partner të vyer si Shqipëria, gjatë mandati i ardhshëm të vendit tonë në Këshillin e Sigurimit të OKB-së.

“Një takim i shkëlqyer sot me Ambasadoren e SHBA në Kombet e Bashkuara, Linda Greenfield! Bisedë përmbajtësore dhe e frytshme për një sërë çështjesh në të cilat vendet tona po punojnë ngushtë së bashku. Mirëpres thellimin e bashkëpunimit me miqtë dhe partnerët tanë strategjik gjatë mandatit të Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara”, bëri me dije ministrja Xhaçka pas takimit.


Të fundit

Xhaçka takon ambasadoren e SHBA në OKB: Mirëpres thellimin e bashkëpunimit me miqtë tanë strategjik

Gjatë qëndrimit të saj në Nju Jork, Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, zhvilloi një takim...

Nuk iu bind urdhrit të policisë dhe aksidentoi efektivin, arrestohet shoferi i ‘Audi’-t

Nuk iu bind urdhrit të punonjësit të Policisë për të ndaluar dhe në tentativë e sipër për t’u larguar aksidentoi efektivin, arrestohet i riu....

“Leje për të gjithë në fundjavë”/ Rama ngre në këmbë studentët e Akademisë Ushtarake në New York

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një video nga momenti i veçantë i pritjes në Akademinë Ushtarake “West Point” në...

Erion Braçe “përmbys” karrigen: Nuk erdha si hajdut

E premtja ishte dita e fundit në detyrë si zv.kryeministër për Erion Braçen, që duke filluar nga dita e sotme do të jetë vetëm...

Zyra e Presidentit Gjukanoviç: Rusia po ndërhyn në punët e brendshme të Malit të Zi

Zyra e presidentit të Malit të Zi akuzoi të dielën autoritetet e Moskës dhe kreun e Kishës Ortodokse Ruse për ndërhyrje në punët e...

Lajme të tjera

Web TV