Ambasada e SHBA i dhuron 100 mijë dollarë pajisje hetimi Policisë së Shtetit: Për të luftuar terrorizmin, krimin kibernetik dhe kërcënime të tjera

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

100 mijë dollarë pajisje hetimi i ka dhuruar Ambasada e SHBA Policisë së Shtetit, të financuara nga Shërbimi i Sigurisë Diplomatike dhe Asistencës për Trajnimin Anti-Terrorizëm.

Me një postim në Facebook, Ambasada e SHBA shkruan se këto pajisje do të ndihmojnë Policinë në luftën kundër terrorizmit, krimit kibernetik dhe kërcënimeve të tjera.

“Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë dhuroi dhe dorëzoi dje për Policinë e Shtetit pajisje hetimi prej 100,000 dollarësh të financuara nga Shërbimi i Sigurisë Diplomatike dhe Asistencës për Trajnimin Anti-Terrorizëm.

Këto pajisje do të ndihmojnë forcat tona partnere ligjzbatuese të mbrojnë shqiptarët duke luftuar terrorizmin, krimin kibernetik dhe kërcënime të tjera. Shefja e Zyrës së Sigurisë Rajonale në Ambasadën e SHBA në Tiranë, Karen Riley dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu shqyrtuan dhe nënshkruan memorandumet që listonin pajisjet e dhuruara”, shkruan Ambasada e SHBA.


Të fundit

Shkoi në gjendje të rëndë në spitalin e Vlorës, ja kush është 23-vjeçarja që ndërroi jetë

Një 23-vjeçare ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme në spitalin e Vlorës. Brisilda Sadushi ka shkuar në gjendje të rëndë...

Ambasada e SHBA i dhuron 100 mijë dollarë pajisje hetimi Policisë së Shtetit: Për të luftuar terrorizmin, krimin kibernetik dhe kërcënime të tjera

100 mijë dollarë pajisje hetimi i ka dhuruar Ambasada e SHBA Policisë së Shtetit, të financuara nga Shërbimi i Sigurisë Diplomatike dhe Asistencës për...

Kuvendi miraton emrat e anëtarëve të Komisioneve Parlamentare

Kuvendi i Shqipërisë këtë të enjte ka zhvilluar seancën e radhës, ku e kanë nisur me një minutë heshtje për minatorin Muharrem Plaku, që...

Shokët po e hidhnin lart, dhëndri bie dhe “thyen” shpinën në dasmën e tij (Video)

Dhëndri rumun ka lënduar rëndë shpinën gjatë dasmës pasi shokët nuk arritën ta prisnin në momentin që e kishin hedhur në ajër, një veprim...

“Kemi rënë dakord”/ Balla: Kuvendi të vendosë afat, që të mos hyjë asnjë deputet i pa vaksinuar

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla u shpreh në seancën plenare se është rënë dakord për vendosjen e një afati që...

Lajme të tjera

Web TV