Marku: Berisha të kishte ikur që në vitin 2013, PD po humbet energji

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Analisti Mark Marku, thotë se ish-kryeminsitri Sali Berisha duhej të ishte larguar nga PD që në vitin 2013.

Në emisionin, “Opinion”, Marku theksoi se kryedemokrati Lulzim Basha vendimin e tij për të larguar Berishën duhej ta kishte marrë që në vitin 2017 dhe në këtë mënyrë do të kishte shmangur dobësimin e PD.

“Berisha duhet të ishte larguar në 2013. Basha nëse Berisha nuk e kuptonte në 2017 duhet ta kishte larguar, shko në punën tëndë. Do të bëjmë një muze në PD, do kemi figurën horonikfike, por në PD nuk do të vazhdosh të jesh. Nuk mund ta kthesh kohën mbrapsh. Po ndodh me dhunë dhe në mënyrë të pandershme në pikëpamjen politike. Nëse PD vijon kështu do humbasi energji kot, duhet të gjendet një mënyrë tjetër, nuk e mbron kështu Berishën”,-tha Marku.


Të fundit

Marku: Berisha të kishte ikur që në vitin 2013, PD po humbet energji

Analisti Mark Marku, thotë se ish-kryeminsitri Sali Berisha duhej të ishte larguar nga PD që në vitin 2013. Në emisionin,...

Bujar Nishani: Kuvendi Kombëtar i PD do mblidhet dhe do shkarkojë Lulzim Bashën

Kuvendi Kombëtar i PD do mblidhet dhe kjo është e sigurtë. Kështu është shprehur ish-Presidenti Bujar Nishani në emisionin Dekalog të gazetarit Roland Qafoku...

40-vjeçari gjendet i vdekur tek Mbikalimi i Patokut

Një 40-vjeçar, ende i paidentifikuar është gjetur i pajetë tek Mbikalimi i Patokut. Nga të dhënat parake dyshohet se 40-vjeçari ka humbur jetën si...

Eurodeputetja greke “shqetësohet” nga afganët në Shqipëri

Që prej shpërthimit të luftës në Siri, fluksi i refugjatëve ka qenë më i madh nga Greqia në drejtim të Shqipërisë, se sa e...

Ja përfitimet nëse hani arra çdo ditë

Konsumimi i vetëm gjysmë filxhani arra në ditë mund të ulë nivelet e kolesterolit dhe të sjellë shumë përfitime për shëndetin tuaj. Arrat janë të...

Lajme të tjera

Web TV