Ambasadorja Yuri Kim mbërrin në selinë blu, takim i papritur me kryedemokratin Lulzim Basha

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim pritet të zhvillojë një takim me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha.

Takimi mes Bashës dhe Kim është parashikuar të mbahet në orën 16:00 në Selinë Blu.

Kujtojmë se ky takim vjen në një kohë zhvillimesh të tensionuara politike në PD, pas vendimit të Bashës për të përjashtuar Sali Berishën nga grupi parlamentar.

Ky i fundit, i shpallur “non-grata” nga SHBA për korrupsion dhe pengim të drejtësisë gjatë qeverisjes së tij, ka ndërmarrë një nismë për rrëzimin e Bashës si dhe la lëshuar akuza të shumta në drejtim të amerikanëve, të cilëve, sipas Berishës, Basha u ka dorëzuar sovranitetin e partisë.


Të fundit

Ambasadorja Yuri Kim mbërrin në selinë blu, takim i papritur me kryedemokratin Lulzim Basha

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim pritet të zhvillojë një takim me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Takimi...

Atentati ndaj Inez Hajrullës në Vlorë në maj të 2019, ekstradohet nga Gjermania 25-vjeçari

Një 25-vjeçar është ekstraduar nga Gjermania ditën e sotme, i shpallur në kërkim si pjesë e grupit që tentuan të ekzekutonin Inez Hajrullën, ngjarje...

Kancelarja gjermane kafshohet nga papagallët, ja reagimi i saj (Foto)

Angela Merkel gjatë një turi vizitash lamtumirë që ka bërë ka vizituar parkun e shpendëve Marlow. Merkel në këtë park ka ushqyer gjelat si...

Gruaja kalon përpara trenit në ecje, shpëton mrekullisht (Video)

Fati është ai që e ka shpëtuar një grua në Holandë nga shtypja nga treni. Në një video të publikuar në rrjetet sociale , një...

Hyri për të grabitur shtëpinë, bëri punët dhe riparoj pajisjet

Një ngjarje e rrallë është regjistruar në Britani, ku një hajdut hyri në një shtëpi dhe provoi rrobat e pronarit, më pas bëri punët...

Lajme të tjera

Web TV