Shqiptari kapet në shtëpinë e barit në Angli: Më thanë se do të fitoja para!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një tjetër shtetas shqiptar është arrestuar në Britaninë e Madhe, pasi është kapur në një shtëpi bari. Sipas mediave britanike, në pranga është vënë 24-vjeçari Riza Rama, i cili gjatë dëshmisë së dhënë ka treguar se në shkuar në Angli me kamion. Trafinkantët, i kishin premtuar atij se do të fitonte një shumë të konsiderueshme parash brenda dy muajve.

Por agjë nuk shkoi ashtu siç ishte planifikuar. I riu u dënua me 32 muaj burg. Ai ishte raportuar nga fqinjët më 9 mars të vitit 2021. Brenda shtëpisë oficerët gjetën bimë kanabisi që ishin mbjellë në katër dhoma dhe në papafingo. Ai kishte bërë lidhje të paligjshme të energjisë elektrike me ndriçim dhe impiante për rritjen e lëndëve narkotike. Në momentin kur policia shkoi në banesë ai u përpoq të arratisej nga dera e pasme.

Rama u tha oficerëve se kishte shkuar në Mbretërinë e Bashkuar 15 ditë para se të arrestohej dhe u transferua në këtë zonë pasi i kishin premtuar se do të niste punë si kopshtar. Ai hodhi poshtë akuzat për ndërhyrje në rrjetin elektrik ndërsa shtoi se kishte nevojë të punonte për t’i dërguar para familjarëve të tij në Shqipëri.


Të fundit

Shqiptari kapet në shtëpinë e barit në Angli: Më thanë se do të fitoja para!

Një tjetër shtetas shqiptar është arrestuar në Britaninë e Madhe, pasi është kapur në një shtëpi bari. Sipas mediave britanike,...

Pse disa persona që kanë kaluar Covid nuk zhvillojnë antitrupa? E sqaron Skënder Brataj

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka treguar arsyet përse jo të gjithë personat që kalojnë Covid-19 nuk zhvillojnë antitrupa duke u bazuar në...

Kontribuoi në ndërtimin e tij/ Dua Lipa poston videon e kopshtit të ri në Tiranë

Dua Lipa, këngëtarja shqiptare më famë ndërkombëtare gjithmonë ka treguar me origjinën e saj. Së fundmi, Dua ka ripostuar në profilin e saj në...

“Të ecim përpara me Shqipërinë”/ Deklarata e plotë e Ambasadores Yuri Kim pas takimit me Bashën

Ambasadorja Yuri Kim doli në një prononcim për mediat, pas takimit të saj në selinë e Partisë Demokratike duke theksuar se demokracisë së Shqipërisë...

Nis edicioni i 19-të i “Tirana International Film Festival”, 112 filma botëror në konkurrim

Në edicionin e 19-të i “Tirana International Film Festival Oscar qualifying” do të mbahet nga data 24-30 shtator në Tiranë, do të shfaqen 112...

Lajme të tjera

Web TV